Domů » Bleskovky » Odpískal Google projekt Andromeda? Android a Chrome OS se slučovat nebudou

Odpískal Google projekt Andromeda? Android a Chrome OS se slučovat nebudou

Loni v listopadu se na svět dostala informace o tajném projektu Google nazvaném Andromeda OS, který měl propojit systémy Android a Chrome OS do jednoho celku. Jak daleko Google s jeho vývojem pokročil, bohužel nevíme a zřejmě se to ani nikdy nedozvíme; podle dvou nezávislých zdrojů blízkých serveru 9to5google prý Google vývoj Andromedy pozastavil.

Google Andromeda

Spekulovalo se, že Andromeda OS bude pohánět nový notebook nazvaný Google Pixel 3 „Bison“, ten (pokud vůbec spatří světlo světa) tak bude patrně klasickým chromebookem se schopností spouštět aplikace napsané pro Android. Je možné, že Androimeda ustoupila vývoji univerzálního systému Fuchsia, avšak v jejím případě se jedná o zcela novou platformu, která je zatím pouze v plenkách.

Google Fuchsia: univerzální nástupce Androidu na novém videu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).