Obnovená spolupráce: telefony Nokia opět dostanou optiku Carl Zeiss

Před několika roky platily smartphony Nokia Lumia za jedny z nejlepších fotomobilů na trhu, mimo jiné i díky spolupráci s legendární značkou Carl Zeiss, která Nokii pro vybrané vrcholové modely dodávala optiku. Vztahy obou firem byly s ukončením výroby Lumií pod hlavičkou Microsoftu narušeny, avšak nová mobilní Nokia, o kterou se stará finská společnost HMD Global, toto partnerství opět oživuje.

Potvrzují se tak předchozí spekulace o tom, že příští vlajkový model by mohl optikou od Zeisse disponovat; podle tweetu výše odhadujeme, že by jeho hlavní fotoaparát mohl být rovnou dvoučočkový. Cílem partnerství HMD Global a Zeiss má být podle tiskové zprávy posun v kvalitě obrazových záznamů i jejich reprodukce na chytrých telefonech napříč celým ekosystémem od softwarového řešení a nabízených služeb, přes kvalitu displejů, až po design optiky.

Na nové pokusy obou firem se těšíme, s minulosti dokázaly posunout mobilní fotografii výrazně kupředu a např. snímky z Lumie 1020 (recenze) neudělají ostudu ani v dnešní konkurenci. Jako první by se optiky Carl Zeiss mohla dočkat spekulovaná Nokia 9, která má být údajně představena někdy počátkem příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku