Domů » Bleskovky » Obnovená spolupráce: telefony Nokia opět dostanou optiku Carl Zeiss

Obnovená spolupráce: telefony Nokia opět dostanou optiku Carl Zeiss

Před několika roky platily smartphony Nokia Lumia za jedny z nejlepších fotomobilů na trhu, mimo jiné i díky spolupráci s legendární značkou Carl Zeiss, která Nokii pro vybrané vrcholové modely dodávala optiku. Vztahy obou firem byly s ukončením výroby Lumií pod hlavičkou Microsoftu narušeny, avšak nová mobilní Nokia, o kterou se stará finská společnost HMD Global, toto partnerství opět oživuje.

Potvrzují se tak předchozí spekulace o tom, že příští vlajkový model by mohl optikou od Zeisse disponovat; podle tweetu výše odhadujeme, že by jeho hlavní fotoaparát mohl být rovnou dvoučočkový. Cílem partnerství HMD Global a Zeiss má být podle tiskové zprávy posun v kvalitě obrazových záznamů i jejich reprodukce na chytrých telefonech napříč celým ekosystémem od softwarového řešení a nabízených služeb, přes kvalitu displejů, až po design optiky.

Na nové pokusy obou firem se těšíme, s minulosti dokázaly posunout mobilní fotografii výrazně kupředu a např. snímky z Lumie 1020 (recenze) neudělají ostudu ani v dnešní konkurenci. Jako první by se optiky Carl Zeiss mohla dočkat spekulovaná Nokia 9, která má být údajně představena někdy počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Vynikající zpráva, Nokia by mohla dostat a přinést opět vše co v minulosti, včetně i špičkově nahrávajících mikrofonů, které dodnes nikdo nepřinesl a netrumfnul.

  • Myslím, že OZO audio to jistí.

  • Hlavně ty mikrofony… Ani mi o nich raději nemluv :-( zrovna jsem na ctyrdennim hudebním festivalu a Galaxy S7 nahrává zvuk naprosto tragicky, jako naprostá většina mobilů. A to nestojím zrovna u stage….

   • Právě včera jsem byl na fesťáku a děsil jsem se jak si poradí Lumia 930 s občas špatně nazvučenými produkcemi a výsledek je naprosto fantastický zvuk. Bohužel už má prasklý display a pomalu odchází… Nevíte někdo o mobilu s podobně dobrým nahráváním zvuku? Protože se bojím, že i vlajovky za 20K na ton budou hůř.

   • Na jakém festivalu jsi byl? ????

   • Tipnul bych Huawei P10, nebo LG G6, ta by měla mít lepší mikrofony.

 2. Novu lumiu 1020. Nebol by som proti

 3. No obnovená spolupráce, ty telefony Nokia s nikým nespolupracují:) A společnost Nokia nic neobnovila. Ale jestli myslíte obnovené partnerství, tak to jo:)

 4. Když se na ně podívám, musím si je pochválit… :-)
  Mám je tu vedle sebe fotografické krasavice své doby a ta poslední i dneška.
  Tak se holky pěkně ukažte a nestyďte se:
  1/ no tohle je ale krasavice, sice v letech, ale pořád ji to sluší N82
  2/ a tahleta princeznička N808PV, no to je foto nádhera
  3/ a kdopak se to tlačí, no pojď se ukázat Lumia 1020
  4/ no a Ty se směješ viď Lumia 950 XL, taky foto krasavice
  Tak slečny, a pryč z mola, už jste zadané – to je ženichů co ? :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).