Domů » Bleskovky » Objevíte se na fotce a nejste označeni? Facebook vás upozorní

Objevíte se na fotce a nejste označeni? Facebook vás upozorní

Nemáte rádi, pokud se objeví na Facebooku vaše fotka, aniž byste o tom věděli? Největší sociální síť světa přichází s novinkou, kterou někteří uživatelé jistě rádi uvítají. Pokud nějaký uživatel nahraje na síť vaši fotografii a neoznačí vás, Facebook vám pošle notifikaci, respektive vám dá na výběr ze tří možností – označit sebe sama, ponechat fotku bez označení nebo kontaktovat osobu, která fotku zveřejnila.

AAT Demo

Zveřejnil(a) Facebook dne Pondělí 18. prosince 2017

Nová vymoženost je součástí zavádění nových technologií rozpoznávání obličeje, se kterými Facebook experimentuje už nějakou dobu. Technologie analyzuje pixely na fotografii, které následně porovná s uloženými šablonami, pakliže jste na nějaké fotce označení. Novou technologii můžete také vypnout.

Má to ovšem jeden zásadní háček – tato technologie nebude v některých oblastech dostupná, konkrétně v Kanadě a v Evropské unii. Důvodem pro toto rozhodnutí je to, že Facebook technologie rozpoznávání obličeje nenabízí v těchto končinách. Na novou vychytávku si tak budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *