Domů » Bleskovky » Objevíte se na fotce a nejste označeni? Facebook vás upozorní

Objevíte se na fotce a nejste označeni? Facebook vás upozorní

Nemáte rádi, pokud se objeví na Facebooku vaše fotka, aniž byste o tom věděli? Největší sociální síť světa přichází s novinkou, kterou někteří uživatelé jistě rádi uvítají. Pokud nějaký uživatel nahraje na síť vaši fotografii a neoznačí vás, Facebook vám pošle notifikaci, respektive vám dá na výběr ze tří možností – označit sebe sama, ponechat fotku bez označení nebo kontaktovat osobu, která fotku zveřejnila.

https://www.facebook.com/facebook/videos/10156892036321729/

Nová vymoženost je součástí zavádění nových technologií rozpoznávání obličeje, se kterými Facebook experimentuje už nějakou dobu. Technologie analyzuje pixely na fotografii, které následně porovná s uloženými šablonami, pakliže jste na nějaké fotce označení. Novou technologii můžete také vypnout.

Má to ovšem jeden zásadní háček – tato technologie nebude v některých oblastech dostupná, konkrétně v Kanadě a v Evropské unii. Důvodem pro toto rozhodnutí je to, že Facebook technologie rozpoznávání obličeje nenabízí v těchto končinách. Na novou vychytávku si tak budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments