Facebook chystá nové způsoby přihlašování. Jde ve stopách Applu

Největší sociální síť na světě Facebook využívá každý měsíc okolo dvou miliard lidí. I když bezpečnost je jednou z priorit Facebooku, přesto se spousta lidí ze sociální sítě z různých důvodů neustále přihlašuje a odhlašuje. Prozatím jedinou možností, jak se na Facebook přihlásit, je pomocí uživatelského jména a hesla, což není příliš pohodlné. To se má ale do budoucna změnit.

Redaktorům v The Next Web se podařilo dostat ke screenshotu z mobilní aplikace, který jasně naznačuje, že Facebook pracuje na novém způsobu přihlašování, konkrétně pomocí rozpoznání obličeje. Odemykání telefonu a přihlašování do aplikací pomocí biometrických údajů dnes využívá široká škála výrobců a vývojářů, není se proto co divit, že Facebook jde s dobou.

Na konto uniklého screenshotu se pro TechCrunch vyjádřilo o tiskové oddělení Facebooku: „Aktuálně testujeme novou vlastnost pro lidi, kteří chtějí rychle a jednoduše ověřit vlastnictví svého účtu během procesu obnovení účtu. Tato volitelná vlastnost je dostupná pouze na zařízeních, na kterých se uživatel již přihlásil. Jedná se o další krok, společně s dvoufázovým ověřováním pomocí SMS, který se chystáme zavést, aby mohli uživatelé potvrdit svou identitu.“

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. shepii (neregistrovaný)

  “Facebook chystá nové způsoby přihlašování. Jde ve stopách Applu” Vzhledem k tomu, že Facebook má rozpoznání obličeje už v určité fázi, tak je jasné, že na něm musi pracovat již delší dobu. Začal tedy v době, kdy nikdo nemohl vědět, že Apple s něčím takovým přijde. Rozhodně tedy nejde ve stopách Applu, opravte si to.

  • Johny (neregistrovaný)

   „Začal tedy v době, kdy nikdo nemohl vědět, že Apple s něčím takovým přijde.“ – jakože třeba v roce 1999?

   • Roman (neregistrovaný)

    Jakoze to Apple vyvijel 18let? Ale no tak:D I na isheep to je velky blabol…

   • shepii (neregistrovaný)

    Johny: Ne, proč zrovna v tomto roce? Apple tuto technologii představil někdy v září, do té doby to nikdo nemohl vědět.

 2. Kelnerr (neregistrovaný)

  FB jde jen o to, aby měl databázi obličejů a čísel mobilů. V USA to velice dobře zužitkují jako ostatně všechna ostatní data.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *