Domů » Bleskovky » Facebook chystá nové způsoby přihlašování. Jde ve stopách Applu

Facebook chystá nové způsoby přihlašování. Jde ve stopách Applu

Největší sociální síť na světě Facebook využívá každý měsíc okolo dvou miliard lidí. I když bezpečnost je jednou z priorit Facebooku, přesto se spousta lidí ze sociální sítě z různých důvodů neustále přihlašuje a odhlašuje. Prozatím jedinou možností, jak se na Facebook přihlásit, je pomocí uživatelského jména a hesla, což není příliš pohodlné. To se má ale do budoucna změnit.

Redaktorům v The Next Web se podařilo dostat ke screenshotu z mobilní aplikace, který jasně naznačuje, že Facebook pracuje na novém způsobu přihlašování, konkrétně pomocí rozpoznání obličeje. Odemykání telefonu a přihlašování do aplikací pomocí biometrických údajů dnes využívá široká škála výrobců a vývojářů, není se proto co divit, že Facebook jde s dobou.

Na konto uniklého screenshotu se pro TechCrunch vyjádřilo o tiskové oddělení Facebooku: „Aktuálně testujeme novou vlastnost pro lidi, kteří chtějí rychle a jednoduše ověřit vlastnictví svého účtu během procesu obnovení účtu. Tato volitelná vlastnost je dostupná pouze na zařízeních, na kterých se uživatel již přihlásil. Jedná se o další krok, společně s dvoufázovým ověřováním pomocí SMS, který se chystáme zavést, aby mohli uživatelé potvrdit svou identitu.“

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments