Cena:

O2 Spolu: nové tarify (nejen) pro rodinu s voláním, daty a televizí v ceně

Operátor O2 právě představil zbrusu nové tarify s názvem Spolu, které jsou určené především pro rodiny či drobné živnostníky a kombinují v sobě řadu služeb. Základ tvoří tarif s celkem třemi SIM kartami s neomezeným voláním, SMS a 3GB datovým limitem. Navíc operátor přidává službu O2 TV, kterou lze používat až na dalších čtyřech mobilních zařízeních. O2 tarif Spolu zařadí do nabídky příští středu 3. května.

o2spolu

Rodinný tarif na začátku února představil také operátor Vodafone, který se svým řešením RED+40 GB nabízí čtyři SIM karty s neomezeným voláním, SMS a 40 GB dat za 2 499 Kč včetně DPH. Jak tarif od O2, tak tarif od Vodafonu je možné použít také u malých firem, i když v takovém případě vychází řešení od Vodafone o něco výhodněji.

O2

Zákazníci Vodafonu se sice budou muset obejít bez mobilní TV, ale zase získají větší množství dat. U nabídky od O2 je možné připlatit si dalších 300 Kč (celkem 2 299 Kč/měsíc) za navýšení datového limitu pro každou ze tří SIM karet ze 3 na 5 GB. Za další 2 GB na jednu SIM kartu tedy po rozpočítání připlatíte 100 Kč.

Výhodnější plnění pro rodinu i drobné podnikatele

Nový tarif vychází zhruba o 35 procent levněji, než tomu bylo doposud. Za klasický tarif O2 Free CZ by nyní zaplatil 749 Kč a získal by 1,5 GB dat +  připočtěme jednu automatickou obnovou dat za 149 Kč, čímž se dostáváme na částku 898 Kč. K tomu dále O2TV v tarifu M za 399 Kč. V součtu by tedy tři takové tarify vyšly na 898 Kč + O2 TV a výsledná částka by byla nekřesťanských 3 093 Kč. V nové nabídce O2 za ni tři zákazníci společně zaplatí příjemnějších 1 999 Kč. Přesto stále nejde o nabídku, která by dokázala konkurovat těm neveřejným.

Tarif O2 Spolu 9 GB Měsíční paušál
O2 spolu 3 GB
O2 spolu 3 GB
O2 spolu 3 GB
O2TV M 1 999 Kč
Tarif O2 Spolu 15 GB
O2 spolu 5 GB
O2 spolu 5 GB
O2 spolu 5 GB
O2TV M 2 299 K

Operátor tento tarif  během posledních dvou měsíců testoval na vybraných prodejnách a někteří zákazníci se tak k němu mohli dostat s předstihem. V současné chvíli jej podle našich informací využívají již stovky českých rodin, což byl také impulz pro to, nabídnou tarif veřejně všem.

Tři čísla v základu, za čtvrté si připlatíte

O2 Spolu tedy za cenu 1999 Kč včetně DPH nabízí tři SIM karty s neomezeným voláním, SMS a 3 GB mobilních dat pro každého člena a také digitální televizi O2 TV M na doma a v dalších čtyřech mobilních zařízeních. Nabídku je možné rozšířit o čtvrtý zvýhodněný tarif i o vyšší programový balíček O2 TV.

Čtvrtou SIM kartu lze k tarifu přikoupit v následujících třech variantách:

  • O2 Spolu 1,5 GB: neomezené volání, SMS a 1,5 GB dat za 499 Kč
  • O2 Spolu 3 GB: neomezené volání, SMS a 3 GB dat za 666 Kč
  • O2 Spolu 5 GB: neomezené volání, SMS a 5 GB dat za 766 Kč

Oba nové tarify O2 Spolu (se 3 nebo 5 GB dat) mohou zájemci začít využívat kdykoliv, aniž by museli čekat, až jim skončí závazek na aktuálním tarifu. O2 Spolu je rovněž možné kombinovat s různými tarify Internetu na doma.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.