Domů » Bleskovky » NVidia Shield Portable 2: prototyp zrušené konzole nalezen v kanadské zastavárně

NVidia Shield Portable 2: prototyp zrušené konzole nalezen v kanadské zastavárně

V roce 2013 představila NVidia skládací kapesní herní konzoli Shield Portable (později přejmenovanou pouze na Shield), poháněnou výkonným čipsetem Tegra 4 a operačním systémem Android. Toto zařízení se mělo dočkat nástupce, dokonce jej schválila i americká certifikační autorita FCC (více informací), nakonec však byl celý projekt Shield Portable 2 zrušen a NVidia začala vyvíjet Shield tablet. Nyní se však jeden exemplář zrušené konzole objevil v zastavárně jednoho malého kanadského města.

Zařízení si koupil uživatel sítě Reddit s nickem FwrigginRwootbeer a veřejně se jím pochlubil. Shield Portable 2 má oproti svému předchůdci odlišný design, jiné rozložení ovládacích prvků a větší 5,9″ displej s vyšším rozlišením. Konzole si ponechávala stejnou konektorovou výbavu jako její předchůdce, vylepšeny však byly její útroby, o pohon se staral čip Tegra X1 se 3 GB RAM, pro ukládání dat sloužila 32GB vnitřní paměť.

Prakticky stejné parametry má i úspěšná hybridní konzole Nintendo Switch, tudíž by se pro Shield Portable 2 určitě našlo místo i dnes. Nedá se však předpokládat, že by NVidia tento projekt vzkřísila.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).