Domů » Bleskovky » Nový patent Samsungu: přesune se čtečka otisků na bok?

Nový patent Samsungu: přesune se čtečka otisků na bok?

O tom, že bude Samsung Galaxy S10 vybaven čtečkou otisků prstů v displeji, se mluví již dlouho. Nějakou dobu už také víme, že půjde o ultrazvukové řešení. Šéf Samsungu se totiž nedávno nechal slyšet, že čtečku pod displejem mohli mít již před dvěma roky, prý by však ale nepřinesla optimální uživatelský zážitek. Tím zřejmě naráží na o něco pomalejší fungování v současnosti používaných optických snímačů.

Jihokorejský výrobce se proto plánuje dle zákulisních informací spojit se známou firmou Qualcomm, která mu ultrazvukovou čtečku dodá. Spekulace dostaly nedávno konkrétní obrys, když si Samsung patentoval konkrétní podobu snímače. Podle nákresů v patentové dokumentaci bude aktivní plocha zabírat přibližně třetinu displeje a bude umístěna tradičně ve spodní části obrazovky. Při podrobnějším začtení do dokumentace však server Patently Mobile odhalil text, v němž Samsung zmiňuje, že obrazovka nakonec nemusí být jediným místem pro snímač.

Po stopách Sony?

Ultrazvukový senzor má fungovat nejen pod sklem, ale taktéž pod kovem. Nabízí se tak samozřejmě možnost ho přesunout i do jiných částí smartphonu. Samsung v patentu zmiňuje například boční hranu přístroje. Těžko říct, jestli jde pouze o teoretickou úvahu, nebo plánované řešení. Všeobecně se však očekává, že řada Galaxy S10 nabídne tři modely a čtečku v displeji budou mít pouze dva z nich. Je tak možné, že boční čtečku dostane „Lite“ model, který nebude mít ani zakřivené hrany displeje.

Samsung Galaxy S10: čtečka otisků v displeji a tři hlavní fotoaparáty?

Čtečku otisků prstů ve vypínacím tlačítku používá například Sony, nešlo však samozřejmě o ultrazvuk. Není proto jasné, jestli by bylo možné umístit snímač přímo do bočního tlačítka, nebo by musela být vyhrazena samostatná část hrany přístroje, na níž by bylo třeba prst pokládat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. Kopírovat Sony, to uměj a nic jinýho, tady je jasně vydět, že Sony je nadčasovější a lepší než Samsung, jediný cojde Sammsungu líp než Sony je marketing, nic víc, ani ten jejich genialní fotoaparát s tou variabilní clonou si neudělali sami, ale mají ho od Sony.

  2. Souhlasím kopiruji Sony, Sony možná zaostane s designem, ale na úkor kvality a robustnosti. Každopádně Sony a Samsung jsou dle myho názoru špičky v androidu, až potom zmiňovat ty čínský krámy,.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).