Domů » Bleskovky » Šéf Samsungu: čtečku otisků v displeji jsme měli už před dvěma roky, ale vyvíjíme lepší

Šéf Samsungu: čtečku otisků v displeji jsme měli už před dvěma roky, ale vyvíjíme lepší

Už za tři týdny představí Samsung nový vlajkový smartphone Galaxy Note9, ten však bude navržen podle zažitých schémat, které korejský gigant použil u minulých modelů. Jeho největším benefitem má být zbrusu nové aktivní pero S Pen s vestavěným Bluetooth, které bude mít podle informátora @iceuniverse „neuvěřitelný“ způsob nabíjení.

Ještě lepší čtečka otisků prstů v displeji dorazí příští rok

Galaxy Note9 bude mít klasickou čtečku otisků prstů umístěnou patrně na zadní straně zařízení, už příští rok se však do Samsungu dočkáme čtečky umístěné přímo do displeje. Šéf Samsungu DJ Koh se nechal slyšet, že optickou poddisplejovou čtečku mohl Samsung použít před dvěma lety, ale výsledek by nepřinesl pozitivní uživatelskou zkušenost. U chystaného smartphonu Galaxy S10 však má korejská firma přinést zkušenost lepší; zřejmě tedy přijde s vlastním řešením.

Samsung údajně příští rok představí model Galaxy S10 ve třech velikostech s displeji o úhlopříčkách 5,8, 6,1 a 6,4″; pouze dva však mají novou čtečku dostat. Kromě toho se jí mají dočkat telefony řady Galaxy A (2019). Samsung předpokládá, že nová technologie výrazně výší zájem o vlastní telefony, údajně očekává až 60 milionů prodaných kusů řady Galaxy S.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Ctecka na zadni strane mobilu mi vyhovuje.

  • Jak může někomu vyhovovat ovládací prvek na zádech, to nikdy nepochopím:)

  • To nikoho nepřekvapuje…

  • uni: Copak to je jasné, mně by ale spíš zajímalo, jestli taky někdy něco pochopíš. ;)

  • To jsou zase hlody bože. Zeptám se jinak, jak ovládáš dotykový mobilní telefon?? Už asi XY let. Co je hlavní ovládací prvek mobilních telefonů? No displej. Takže pokud se budeme bavit o čtečce otisků a jejím umístění, v displeji musí být jednoznačně nejlepší místo.

  • Čtečku na zadní straně mám taky, ale na dispeji bych jí bral hned, ve střední třetině displeje.

  • Klidně i ve spodní třetině, jsem zvědavý, jak to kluci nakonec vyřeší.

 2. Jsem na ně zvědav ty záda jsou hrozný umístění tam má patřit jen foťák.

 3. Hrůza děs je to N8 s jiným CPU, víc RAM, nový stylus a toť vše.

 4. he he he
  bla bla bla smašunt
  aj hujahej mal výrez pred rokom
  aj koleso mali už iný
  bla bla bla šamšunt

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).