TOPlist

Nový iMac Pro se blíží. Oslní obrovským výkonem a mini-LED displejem

iMac Pro

Už za pár týdnů se odehraje první letošní Apple keynote. Pravděpodobně se nebude jednat o žádnou velkou akci – s jistotou můžeme očekávat pouze odhalení vylepšeného iPhonu SE a iPadu Air, přičemž jakákoliv další novinka by byla příjemným bonusem. Největší otazníky visí nad novými počítači, jejichž brzký příchod signalizuje i Euroasian Economic Database (EED), v jejíž záznamech se objevily tři nové modely – jeden přenosný a dva stolní.

Nový iMac Pro v červnu?

Zatím není jisté, zda bude některý z chystaných počítačů představen právě na jarní keynote, ale moc bychom na to nevsázeli. Od Applu se v tomto roce očekává představení nového 27” iMacu Pro a poté omlazení první generace počítačů s čipsetem Apple M1: MacBooku Air, MacBooku Pro a Macu mini. Zatímco novou generaci těchto strojů očekáváme až později v tomto roce s příchodem čipsetu Apple M2, nový 27” iMac Pro by měly pohánět současné procesory Apple M1 Pro a M1 Max, a proto očekáváme tento stroj nejdříve.

Podle velmi dobře obeznámeného informátora Rosse Younga z Display Supply Chain Consultants (DSCC) by mohl nový iMac Pro dorazit už letos v červnu, což je termín, kdy Apple obvykle pořádá vývojářskou konferenci WWDC. Kromě nových čipsetů má tento počítač dostat nový design podobný menším iMacům z loňského roku, avšak zatím nevíme, zda Apple opět vsadí na širší škálu barev, nebo se bude u tohoto „profesionálního“ stroje držet při zemi.

Nový iMac Pro má také oslnit dosud největším mini-LED displejem, o jehož podsvícení se mají starat 4 tisíce samostatných diod, tedy 4× více než u současných MacBooků Pro.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku