Domů » Bleskovky » Příští iMac Pro bude výkonná bestie. 30“ iMac možná vůbec nedorazí

Příští iMac Pro bude výkonná bestie. 30“ iMac možná vůbec nedorazí

Apple už příští pondělí odhalí nové MacBooky Pro, které v Cupertinu přestaví prakticky od základů. Dočkáme se nového těla s širší portovou zásobou, magnetického nabíjení, miniLED displeje a výrazně vyššího výkonu, který poskytne nový procesor Apple M1X s 10 procesorovými a až 32 grafickými jádry. Stejný procesor bychom měli najít i v příštím all-in-one počítači iMac Pro.

iMac Pro má přinést vysoký výkon, velký displej a usedlejší barvy

Informace o novém iMacu Pro přinesl redaktor Mark Gurman ze serveru Bloomberg. Podle jeho zdrojů by měl být připravovaný iMac Pro náhradou za dosud nepředstavený 30“ iMac, toho se tak pravděpodobně vůbec nedočkáme. V případě iMacu Pro se má jednat o první velký upgrade, kterým není pouze výměna procesoru za výkonnější. Počítač má dostat nové šasi, které bude zepředu reprezentovat 30“ displej a typická brada pod ním.

apple logo imac
Ilustrační obrázek

Rámečky okolo displeje mají být tenčí než u základního 24“ iMacu, oproti němu také nebude iMac Pro nabízen v pestrobarevných kombinacích, ale usedlejších barvách. Nedá se očekávat, že by Apple představil nový iMac Pro už příští týden, byť za takové překvapení bychom se vůbec nezlobili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Zvláštní je jak zprávičkami problesklo to, že ve zdrojových kódech se našlo „něco“ co má být nepotvrzeně nový Mac Pro. A kupodivu s Intel Xeon…..

    Nejsem si jistý jestli někdo kdo měl Mac PRO kouká pro něčem jako Apple M1X . Spíš virtuálně takový M2….

  2. Ono to zas bude mít ty nechutné rámčeky, jo? Na to by se mohli už fakt vysr…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).