Cena:

Příští iPhone SE dorazí už na jaře. Co o něm víme?

iPhone SE 2020 recenze

Už příští rok na jaře by měla dorazit třetí generace levného a kompaktního iPhonu SE. Podle výzkumné agentury TrendForce má Apple uspořádat v prvním kvartálu speciální tiskovou konferenci, na které nový iPhone představí společně s dalšími novými produkty. Co dalšího o příštím iPhonu SE víme?

iPhone SE 2020 recenze
iPhone SE (2020)

iPhone SE: ohromující výkon a podpora 5G

Pokud budeme věřit nejspolehlivějším informátorům, nečekají nás žádné obrovské novinky. Apple by měl vzít tělo současného iPhonu SE a nainstalovat do něj modernější čipset Apple A15 Bionic, který přinese nejen obrovský výkon, ale také podporu sítí 5G. Jinak by měl zůstat 4,7“ LCD zobrazovač s širokými okolními rámečky a domovským tlačítkem s funkcí Touch ID. I když iPhone SE vypadá v porovnání s podobně drahou konkurencí poněkud zastarale, své zájemce si nepochybně najde, ostatně podle TrendForce má Apple v plánu příští rok vyexpedovat 25–30 milionů kusů.

iPhone SE 3 - HERE YOU GO! Final details and release date - it's DEPRESSING

Spekuluje se i o větším iPhonu SE s 5,7–6,1“ displejem, ovšem ten by podle posledních zvěstí měl dorazit až v roce 2024. Tento telefon bude patrně založen na iPhonu Xr, opět se tedy bude zřejmě jednat o recyklaci starého těla s novými vnitřnostmi.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.