Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: zajímavé adventury a pořádná nálož skákaček

Novinky ve světě mobilních her: zajímavé adventury a pořádná nálož skákaček

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o novinkách mezi mobilními hrami se podíváme do Černobylu, vyzkoušíme si adventuru s nádechem magického realismu, pořádně někoho zmlátíme ve stylu kung-fu a užijeme si zběsilé tempo několika skvělých skákaček. Tak snad si z našeho dnešního menu něco vyberete.

Doge and the Lost Kitten

Kdo by neznal populární meme Doge. Pejsek s jednoduchými hláškami to dopracoval až k samostatné hře, která je postavená na enginu Unity. Kromě unikátního zasazení vás čeká klasická skákačka ve stylu série Mario, což ovšem není na škodu.

Doge and the Lost Kitten
Doge and the Lost Kitten

Escape from Chernobyl

Hororová akční adventura s prvky RPG Escape from Chernobyl duchovně navazuje na skvělou počítačovou hru S.T.A.L.K.E.R.. Zatímco v počítačové předloze byl hlavní úkol dostat se do známého sarkofágu, v Escape from Chernobyl je úkol přesně opačný.

‎Escape from Chernobyl
Cena: 129,00 Kč

KAKIKUKU – Jump!

Ačkoli se na první pohled může zdát, že KAKIKUKU – Jump! je pouhou variací na známější Doodle Jump, není tomu tak. Ano, máte zde za úkol vyskákat co nejvýše, nicméně nemáte zde připravené plošinky. Ty se náhodně generují, což dává hratelnosti úplně nový rozměr.

KAKIKUKU - Jump!
Cena: To be announced
Aplikaci se bohužel nepodařilo dohledat :-(

One More Button

One More Button parafrázuje známou herní závislost, kterou vyvolávají některé tituly. Ani zde vám hra nedá klid, pokud neposunete ještě jeden kvádr na místo, kam patří, čímž otevře dveře do další úrovně. One More Button je skvělá logická indie hříčka, která je ovšem hodně návyková.

One More Button
Cena: 84,99 Kč
‎One More Button
‎One More Button
Cena: 79,00 Kč

Radiant One

Pokud se rádi ponoříte do světa z pera magických realistů, jako například Gabriela Garcíi Marquéze, budete v adventuře Radiant One jako doma. Hlavní hrdina Daniel se utápí ve stereotypu do té doby, než objeví knihu o lucidním snění. Poté se před ním otevře zcela nový svět, ze kterého nebudete chtít vystoupit.

‎Radiant One
Cena: zdarma+

Shaq Fu: A Legend Reborn

Animovaných bojovek není nikdy dost, což potvrzuje také titul Shaq Fu: A Legend Reborn. Likvidace hord nepřátel ve zběsilém tempu je hře vlastní a kupodivu se jen tak neomrzí. Příběh vás pravděpodobně neoslní, což není na škodu – přeci jen jde o to nakopat pár zadků.

Space Run: Escape Velocity

Ve hře Space Run: Escape Velocity máte za úkol se svou kuličkou pokračovat stále kupředu a přitom nasbírat co nejvíce bodů, přičemž vám v cestě stojí planety a jejich gravitace. Ty lze využít pro řetězící se komba, čímž získáte více bodů. Hru občas zpestří černá díra, která dočasně změní hratelnost.

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Ten Escape from Chernobyl vypada fakt luxusne uvidime kdy dorazi na android

    • Mal by byť o pár dní. Len aby si ho ľudia nemýlili s rovnako pomenovanou ale horšou hrou, ktorá už v Google Play je.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).