Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: retro, kam se podíváš

Novinky ve světě mobilních her: retro, kam se podíváš

V dalším díle našeho seriálu o novinkách mezi mobilními hrami se tentokrát podíváme mezi hry, které se inspirovaly osmibitovou grafikou, vyzkouší vaše logické myšlení nebo vám jenom pomohou relaxovat po náročném dni. Co jsme pro vás tedy vybrali?

Animaze!

Logická hra Animaze! je variací na klasickou hru kámen – nůžky – papír ze zvířecí říše. Principem hry je odstraňování plotů, přičemž si musíte dát pozor na to, aby ve společném výběhu nebylo více psů než koček či více koček než myší. Že to zní jednoduše? Realita je ovšem mnohem složitější.

Animaze!
Cena: zdarma
‎Animaze!
‎Animaze!
Autor: Blyts
Cena: zdarma+

Ball vs. Pegs

Ani hříčka Ball vs. Pegs nepřekvapí svým herním konceptem, který vychází ze stařičké hry pinball. V procedurálně generovaných úrovních máte jednoduchý úkol – za pomocí vystřeleného míčku vyčistit celou herní plochu od všech překážek. Stejně jako pinball je i Ball vs. Pegs vysoce návyková hra.

‎Ball vs Pegs
Cena: zdarma+

Battlelands Royale

Hry ze žánru battle royale, tedy kdy bojují všichni proti všem a poslední vyhrává, jsou dnes velmi populární. Stačí se podívat na úspěch her jako PUBG nebo Fortnite. Battlelands Royale je další hrou z tohoto žánru, nicméně na rozdíl od nich odpadá čekání na zahájení či delší doba hraní – o vítězi z 32 hráčů se rozhodne mezi třemi až pěti minutami.

Battlelands Royale
Cena: zdarma
‎Battlelands Royale
‎Battlelands Royale
Autor: Futureplay
Cena: zdarma+

Call of Mini: Beyond Infinity

Pokud si vzpomínáte na herní sérii Mechwarrior, tak vás už druhý díl Call of Mini potěší. Klasických mobilních stříleček s mechy je totiž jako šafránu. Vybírat můžete až z 11 různých mechů, přičemž každý z nich má vliv na vaši taktiku a hratelnost.

Castle Pals

Pokud jste někdy hráli či viděli videoherní klasiku Mario, asi vás Castle Pals ničím moc nepřekvapí, především pokud jde o grafickou stránku. S dvojicí hrdinů s unikátními schopnostmi se vydáváte na cestu skrze tajemný hrad, který je plný nástrah a překážek. Prostě klasická skákačka, která vás jen tak neomrzí.

‎Castle Pals
Cena: zdarma+

Equaland

Equaland je logická hra, která využívá princip hexů k řešení hádanek. Ty sestávají s jednoduchého principu – hexy stejné barvy si musí být číselně rovny, ideálně za pomoci co nejméně tahů. Postupem času se hra stává čím dál tím složitější, takže vaše mozkové závity zahálku nepoznají.

‎Equaland
Cena: zdarma+

Fury Streets

Inspiraci mezi hrami z automatů na mince Fury Streets rozhodně nezapírá. Právě naopak, bere si z nich to nejlepší. Dlouhá ulice je plná pobudů, kterých je třeba se zbavit, a na to není nikdo jiný lepší, než právě vy. Pokud si chcete připomenout staré dobré časy, s Fury Streets nesáhnete vedle.

Fury Streets
Cena: 25,00 Kč

Pixel Stars

Poslední hrou v našem výběru jsou Pixel Stars, nekonečná běhací hra, která kombinuje jednoduchou pixelovou grafiku s postavami inspirovanými skutečnými hvězdami. Pixel Stars je rozhodně příjemným osvěžením tradičního žánru – vždyť kdo by nechtěl běhat jako Michael Jackson?

Pixel Stars
Cena: zdarma
‎Pixel Stars
‎Pixel Stars
Cena: zdarma+

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. díky za fajn přehled, Fury Streets hraju už od pondělí a je to pecka :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).