TOPlist

Novinky ve světě mobilních her: akční přepadení, logické hříčky a skvělá adventura

Další týden znamená další díl z našeho seriálu, ve kterém se díváme na ty nejzajímavější novinky ze světa mobilních her za uplynulý týden. V dnešním výběru si můžete vyzkoušet ozbrojené přepadení, několik logických hříček, stále populárnější fotbalový manager nebo variaci na nesmrtelný Tetris. Snad si z naší nálože vyberete tu správnou hru, která vás bude bavit.

A Way To Slay

Kombinace logické hry a bojovky A Way To Slay potěší jak příležitostné hráče, tak hardcore jádro. Cíl hry je více než jednoduchý: musíte zabít všechny postavy na obrazovce krok po kroku, aniž by ony zabily vás. Trik je ovšem v tom, že po každém vašem kroku se pozice nepřátel změní, na což musíte reagovat.

Armed Heist

Ozbrojená přepadení jsou ve videoherním světě populární tématika na zpracování, o čemž svědčí například oblíbenost této činnosti v posledním GTA V. Armed Heist tuto činnost přenáší na mobilní zařízení, na kterých jde o skvěle vypadající střílečku, která vás nudit nebude. Potěší také možnosti vylepšování vybavení nebo různé typy výzev.

Barbearian

Hack and slash záležitost Barbearien se dá popsat jako barbarská mlátička, akorát s medvědem v hlavní roli. Nekonečné hordy nepřátel kosíte ve stylu Diabla, což je koncept, který patrně nikdy nevyjde z módy. Hra sice nenabízí příliš vylepšování postavy, nicméně herní měnu můžete utrácet za vybavení, což ostatně patří mezi hnací motor tohoto žánru.

Evergarden

Odpočinková logická hříčka Evergarden je postavená na principu “spoj dva” a odehrává se na hexovém poli. Cílem hry je pomocí spojování květin do vyšších forem v co nejméně tazích dosáhnout co nejvyššího skóre. Hra disponuje na pohled líbivou grafikou a relaxačním soundtrackem, takže vás ani případný neúspěch nevyvede z míry.

Harvey’s New Eyes

Adventura Harvey’s New Eyes v mnohých ohledech připomíná klasiky svého žánru ze studia Lucas Arts či sérii Dephonia, již autoři vytvořili. Ten se nebojí bourat čtvrtou zeď, takže o vtipné momenty je postaráno. Hlavní postava Lilli toho moc nenamluví, přesto si příběh viděný jejíma očima dosyta vychutnáte.

Swipe Manager: Soccer 2018

Swipe Manager představuje zcela nový koncept koučování fotbalového týmu na mobilních telefonech. Pokud jste čekali odlehčenou verzi Football Manageru, budete zklamáni – Swipe Manager: Soccer 2018 se odehrává pouze v rámci posouvání vlevo a vpravo, kdy vybíráte jednu ze dvou možností. Vašim cílem je přitom udržovat čtveřici ukazatelů v co nejvyšších mezích, aby hra předčasně neskončila. I tak jde o velmi návykovou záležitost.

10Cube – Let’s Fit the Cube

Hru 10Cube, která zakončuje náš výběr, není třeba dlouze představovat. Jedná se o variaci na populární hru Tetris, jen převedenou do 3D prostředí a s mírně upravenými pravidly. To základní však zůstává – je třeba tvořit celé řady, po kterých kostičky zmizí. Pokud hledáte novou variaci staré klasiky, tahle vám nesmí uniknout.

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku