Domů » Bleskovky » Nové video ukazuje neznámý prototyp Lumie s podporou Surface Pen

Nové video ukazuje neznámý prototyp Lumie s podporou Surface Pen

Řada tabletofonů Samsung Galaxy Note mohla mít před několika lety konkurenci z dílen Nokia / Microsoft. Ví se například, že poslední vlajkové Lumie 950 a 950 XL měly dostat podporu stylusu Surface Pen, nakonec však k její implementaci nedošlo. O tom, že Microsoft chtěl Surface Pen využít i u smartphonů, svědčí následující video.

Surface Pen on a Windows Phone? Microsoft was considering it

Na něm je k vidění neznámý prototyp telefonu s mobilními Windows a dotykovou vrstvou, která na dotek pera reaguje. Prototyp byl údajně vyroben v době předtím, než Microsoft koupil společnost N-trig (v květnu roku 2015), která za technickým fungováním pera Surface Pen stojí.

O stáří prototypu také hovoří 10pinový microUSB konektor (micro-B, 3.0), který se objevil například u Samsungu Galaxy S5 či Galaxy Note 3, jinak se ve světe smartphonů nijak zvlášť neuchytil. Z videa je patrné, že vývoj byl zcela na začátku a displej příkazy z pera nepřenášel nejplynuleji.

Microsoft připravuje na příští rok skládací zařízení. Hlavní roli bude hrát stylus

Dnes už víme, že Microsoft svoji mobilní divizi rozpustil a vývoj Windows 10 Mobile zaříznul, možná však využije podporu pro stylus u spekulovaného zařízení s názvem Andromeda. Tento univerzální kapesní minipočítač mají pohánět plnohodnotná Windows 10, u nichž se Microsoft snaží tlačit kupředu funkci Windows Ink, tedy právě práci se stylusem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments