TOPlist

Nová sluchátka LG Tone Free T90 umí zprostředkovat prostorový poslech i redukovat bakterie

LG e1659980668613 TONE Free T60 14

LG odhalilo dva nové modely bezdrátových sluchátek. Řeč je především o vlajkovém modelu Tone Free T90, ale také o sportovních špuntech Tone Free Fit (TF8).

T90 si i nadále zachovávají technologii UVnano, díky které pouzdro svůj obsah zbavuje bakterií pomocí ultrafialového záření. Z předchozího modelu FP9 zůstává také možnost využití pouzdra jako Bluetooth vysílače – stačí jej kabelově připojit ke zdroji zvuku a poslech si i tak můžete užívat bezdrátově.

LG TF8 T90
Obě novinky od LG

Podle LG se můžeme těšit také na přepracovanou vnitřní strukturu, která přinese lepší basy. Překvapující je ale především přítomnost technologie Dolby Head Tracking zajišťující prostorový poslech. Tuto novinku bude možné využít u hudby, filmů nebo hraní her.

Podobné funkce známe již z AirPods nebo Beats. U modelů Buds Pro, Buds 2 nebo Buds Live je ale nabízí také Samsung. Google slibuje vlastní verzi prostorového poslechu pro Pixel Buds Pro ještě v průběhu letošního roku.

LG TF90
LG Tone Free 90

Z hlediska výdrže se můžeme těšit na 9 hodin poslechu při vypnutém adaptivním ANC. Dalších 18 hodin doplní baterie v nabíjecím pouzdře.

Sportovní model Tone Free Fit (TF8) potěší měkkými silikonovými koncovkami, které zajistí bezpečné usazení v uších i při aktivním pohybu. Samozřejmost v tomto případě představuje hybridní ANC nebo odolnost vůči vodě s krytím IPX7. Baterie poskytuje 10 hodin poslechu.

LG Tone Free Fit 8
LG Tone Free Fit

Ačkoliv ani u jedné z novinek neznáme oficiální cenu, čekání nebude dlouhé. Na pultech obchodů bychom je měli vidět už v září.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku