Domů » Bleskovky » Nokia X zřejmě nebude vlajkový model, ale „něco levnějšího“

Nokia X zřejmě nebude vlajkový model, ale „něco levnějšího“

V minulém týdnu se začaly v Číně objevovat první upoutávky na Nokii X, přičemž tvar plakátů naznačoval příchod nového smartphonu. Jeho premiéra by se měla uskutečnit již tento pátek, leccos ale napovídá již nyní čínská certifikační autorita CCC.

Příští pátek dorazí Nokia X, tvrdí záhadné upoutávky v Číně

V ní se objevila dvě neznámá zařízení od HMD Global s kódovými označeními TA-1099 a TA-1109. Certifikace odhaluje podporu čínských mobilních sítí, a také výkon nabíječky – 5V / 2A.

Ke svým dražším telefonům HMD přibaluje nabíječky s vyšším výkonem, tudíž se dá očekávat, že Nokia X (pokud k ní kódová označení z certifikace patří), bude spadat do nižších cenových pater. Že bychom se skutečně dočkali reinkarnace nepříliš úspěšných modelů řady Nokia X z roku 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).