Domů » Bleskovky » Nokia 9 zřejmě letošní premiéru nestihne, mluví se o odkladu na příští rok

Nokia 9 zřejmě letošní premiéru nestihne, mluví se o odkladu na příští rok

Letos na podzim jsme se měli dočkat smartphonu Nokia 9 od finské společnosti HMD Global, avšak podle posledních informací byla jeho letošní premiéra zrušena. Toto rozhodnutí údajně přišlo z úst produktového ředitele HMD Juha Sarvikase s tím, že se zřejmě dočkáme až v příštím roce.

Zase s loňským procesorem?

Není to poprvé, co HMD nestíhá přivést svůj vlajkový model na trh včas, úřadující Nokia 8 Sirocco měla být údajně také představena loni na podzim, avšak dočkali jsme se jí až letos v únoru na veletrhu MWC. Z tohoto důvodu ji také pohání starší Snapdragon 835, zatímco novější Snapdragon 845 zatím HMD nepoužilo v žádném ze svých telefonů. V příštím roce se tak zřejmě bude opakovat historie – zatímco konkurence bude pomalu přicházet se smartphony s novým čipsetem, nová vlajková Nokia bude mít v sobě „loňská střeva“.

https://twitter.com/nokiamobileru/status/1041619352460697600

Zaujmout by však mohla jinými detaily, spekuluje se, že telefon dostane zbrusu nový fotoaparát s pěti čočkami, které se budou otáčet na kruhovém prstenci podle potřeby. Kromě toho má mít telefon elegantní vzhled, kompaktní velikost, voděodolnost a také bezdrátové nabíjení.

Nokia 9 a X7: fotografie čelních panelů odhalují absenci výřezu v displeji

Juho Sarvikas prý odhalení Nokie 9 odložil proto, že ji nepovažuje za zcela „dokonalou“ a jejím unáhleným vypuštěním nechce riskovat svoji pozici v HMD.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments