Domů » Bleskovky » Nokia 9 a X7: fotografie čelních panelů odhalují absenci výřezu v displeji

Nokia 9 a X7: fotografie čelních panelů odhalují absenci výřezu v displeji

Společnost HMD Global se chystá v letošním roce představit několik nových smartphonů, mezi nimi i nový vlajkový model se spekulovaným jménem Nokia 9. Tento telefon má přijít s revolučním pětičočkovým fotoaparátem na zadní straně a čtečkou otisků prstů integrovanou do displeje. I přes její použití se však zřejmě úplně bezrámečkového designu nedočkáme.

Internetem koluje fotografie, která má znázorňovat čelní panel chystaného telefonu. Ta odhaluje poměrně širokou bradičku, a také standardní rozmístění prvků nad displejem bez nutnosti vytvářet do samotného displeje výřez. U předního fotoaparátu zřejmě zůstane HMD konzervativní, má mít pouze jednu čočku.

Nokia X7 překvapivě také bez výřezu

Ze stejného zdroje pochází i fotografie čelního panelu údajné Nokie X7, o které by se dala napsat tatáž sova. Zde je však absence výřezu překvapením, neboť novodobé „ikskové“ Nokie výřez mají. Nokia X7 má být telefon vyšší střední třídy, který bude údajně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 710, zatímco vlajkovou Nokii 9 požene kupředu Snapdragon 845.

O termínu představení nových Nokií není prozatím nic známo, dá se však předpokládat, že se dočkáme ještě před letošními Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments