Domů » Bleskovky » Nokia 9 a X7: fotografie čelních panelů odhalují absenci výřezu v displeji

Nokia 9 a X7: fotografie čelních panelů odhalují absenci výřezu v displeji

Společnost HMD Global se chystá v letošním roce představit několik nových smartphonů, mezi nimi i nový vlajkový model se spekulovaným jménem Nokia 9. Tento telefon má přijít s revolučním pětičočkovým fotoaparátem na zadní straně a čtečkou otisků prstů integrovanou do displeje. I přes její použití se však zřejmě úplně bezrámečkového designu nedočkáme.

Internetem koluje fotografie, která má znázorňovat čelní panel chystaného telefonu. Ta odhaluje poměrně širokou bradičku, a také standardní rozmístění prvků nad displejem bez nutnosti vytvářet do samotného displeje výřez. U předního fotoaparátu zřejmě zůstane HMD konzervativní, má mít pouze jednu čočku.

Nokia X7 překvapivě také bez výřezu

Ze stejného zdroje pochází i fotografie čelního panelu údajné Nokie X7, o které by se dala napsat tatáž sova. Zde je však absence výřezu překvapením, neboť novodobé „ikskové“ Nokie výřez mají. Nokia X7 má být telefon vyšší střední třídy, který bude údajně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 710, zatímco vlajkovou Nokii 9 požene kupředu Snapdragon 845.

O termínu představení nových Nokií není prozatím nic známo, dá se však předpokládat, že se dočkáme ještě před letošními Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. CarlCortaiz_PRG

  Pfff, těšil jsem se a dost pozdě.
  Qualcomm 845 má dnes smysl jen u dvou produktů na trhu: LG G7 a Xiaomi Mi2S a 3.

  Nic dalšího. Navíc neoriginální design. Co máte šichni proti výřezu? Nabízí víc místa, když odsune všechny notifikace z hlavní plochy stranou. I proto je pro mě stále Nokia béčkový hráč. Neabízí nic navíc a vlastně i ten čistý android dost věcí postrádá. Zkoušeli jste třeba kraslit po displeji? Nejde, co? A zkoušeli jste používat v autě MirrorLink? Nejde, co?

  Proto UX výrobců má smysl.

 2. Kdy to bude? Nokia 5.1 plus? atd.

 3. Super, konecne telefony bez cihly/vyrezu v displeji.

 4. Vyborne, Nokia na to ide fakt dobre.

 5. A víte, že tohle není ta originální Finska Nokia? Klasická Čína s jiným štítkem nad displejem.

  Číňana jsem NIKDY v životě neměl a nikdy jo kupovat nebudu. Až bude Nokia opět Evropská, možná začnu uvažovat.

  Jinak tohle je zbytečný telefon. Konkurence je dál, s tímhle tempem bude představení se Snapdragon 845 až prstů rok a v té době to bude starý chipset. Nechci chybí výřez, ten je praktický, chybí i podpora sítí 5G (v ruce 2019 bude u flag shipu nutností), a cena nesmyslná. Oproti konkurenci ujel vlak. Honor, Xiaomi, LG, Asus. Ti ukazují, jak se dělají telefony a jak se nastavuje cenovka.

  • Samozřejmě všichni víme, že tohle není originální finská Nokia. Tohle je Nokia od finské firmy HMD Global Oy, která se v Číně jen montuje, stejně jako smartphony skoro všech ostatních značek.

  • Ti co jsi vyjmenoval nejsou v zisku, zrovna jejich cenovou politiku bych moc nevyzdvihoval?

   5G má primární přínos pro IoT příp. modemy (nás haha), telefony to moc netrápí, jsou pokrytí 4Géčkem.

  • Opet uni resici ceny a zisk. Pritom i lowendove a cistokrevne cinske TCL je pro tebe drahe, a kupujes z bazaru.

 6. taky by mě zajímalo kdy se začne prodávat nokia 5.1 plus ?? na alze jsem si hlídal dostupnost a najednou ukončili prodej dříve než začal

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).