Nokia 9: fotografie zad odhaluje pět čoček hlavního fotoaparátu (oživeno)

Společnost HMD Global by měla ještě v letošním roce uvést na trh nový vlajkový smartphone nabitý těmi nejmodernějšími technologiemi. Telefon je údajně vyvíjen pod kódovým označením Nokia A1P (A1 Plus), jeho obchodní název bude patrně Nokia 9. Na internetu se nyní objevila údajná fotografie zad tohoto modelu.

blank

Revoluční pětičočkový fotoaparát?

Zejména horní polovina zad vypadá poměrně „divoce“, najdeme v ní celkem šest kruhových otvorů, z nichž jeden slouží jako LED blesk, zbylých pět jsou pravděpodobně čočky fotoaparátu. To koresponduje s předchozími úniky a patentovými přihláškami, podle kterých by měla Nokia 9 má mít právě pětičočkový fotoaparát.

blank

Na rozdíl od jiných současných fotomobilů však nemá být pod každou čočkou umístěn zvláštní fotočip; ty mají být u Nokie 9 pouze dva – jeden hlavní pod prostřední čočkou, druhý pak na otočném kruhovém prstenci pod ostatními čočkami. Přepínáním ve fotoaplikaci by si pak uživatel vybíral, zda chce sekundární kameru použít pro přiblížení, širokoúhlý snímek, apod.Nepřehlédněte

Telefony Nokia opět dostanou PureView fotoaparáty, HMD získalo práva na užívání značky

Alespoň tento princip popisuje patentová přihláška, je možné, že skutečnost bude jiná, byť uniklý obrázek tomuto řešení nahrává. Podle informací informátora Rolanda Quandta ze serveru WinFuture z června letošního roku se HMD chystá s novým fotoaparátem vysoce zariskovat.

Nokia 9 By také měla dostat čtečku otisků prstů v displeji, čipset Qualcomm Snapdragon 845 a OLED panel od LG. Fotografie zad také odhaluje, že telefon bude součást programu Android One, dorazit by tak mohl už s novým Androidem 9.0 Pie.

Oživeno 6. září (20:45): Na internetu se objevila kvalitnější fotografie prototypu Nokie 9 s Zeiss fotoaparátem tvořeným celkem pěti objektivy.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku