Domů » Bleskovky » Telefony Nokia opět dostanou PureView fotoaparáty, HMD získalo práva na užívání značky

Telefony Nokia opět dostanou PureView fotoaparáty, HMD získalo práva na užívání značky

I když se telefony značky Nokia vyrábí v Číně, snaží se společnost HMD Global činit takové kroky, aby zákazník neztratil dojem, že se jedná o tu „starou dobrou“ finskou Nokii. Tuto iluzi například podporuje reinkarnací telefonů Nokia 3310 a 8110, prodejem populárních Xpress-on krytů či spolupráci se značkou Carl Zeiss. S posledním bodem bude svázán i poslední krok HMD, a to koupě licence na značku PureView, kterou Nokia používala u svých nejlepších fotomobilů.

Značku PureView do minulého týdne vlastnil Microsoft, do náruče HMD Global byla převedena 23. srpna. Je více než pravděpodobné, že se značka stane propagačním nástrojem mobilních fotoaparátů na budoucích telefonech Nokia. Logo PureView se může například objevit u spekulované Nokie 9, která údajně dostane neobvyklý fotoaparát postavený na jednom fotočipu a nad ním umístěným otočným prstencem s různými čočkami.

HMD vylepšilo aplikaci Nokia Camera

Novodobé smartphony Nokia v oblasti fotografie za konkurencí zaostávají, to by se však mělo brzy změnit. V minulém týdnu například vyšla aktualizace aplikace Nokia Camera, která smartphonům Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 plus a Nokia 6.1 přidala nové funkce, jako je přepínání mezi formáty fotografie, volba intenzity bokeh efektu, integrace funkce Google Lens do hledáčku, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments