Nokia 9 se 4 GB RAM zrušena, HMD zažádalo o změnu v certifikaci FCC

Společnost HMD Mobile, která má aktuálně práva používat značku Nokia na nových smartphonech, tabletech, apod., zažádala certifikační autoritu FCC (Federal Communications Commission) o změnu kódového označení již schváleného produktu. Model TA-1004, který má být novým vlajkovým smartphonem společnosti s prodejním názvem Nokia 9 mí mít nakonec kódové označení TA-1012. Co tato změna názvu znamená?

Nokia v požadavku k FCC tvrdí, že k žádným změnám na zařízení nedošlo, avšak to zřejmě platí pouze pro bezdrátovou komunikaci. Starší benchmarky, které již Nokii 9 zachytily, odhalují, že model TA-1004 měl nést 4 GB RAM, zatímco jiné varianty obsahovaly 6, nebo dokonce 8 GB RAM. Je tedy možné, že HMD Nokii 9 se 4 GB zcela zrušilo, a bude nabízet pouze vyšší paměťové varianty.Nepřehlédněte

Nokia 9 na prvních fotografiích. Odhalují řadu nových informací

Od Nokie 9 je dále očekáván 5,2″ Quad HD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 835 a duální fotoaparát se dvěma 13Mpx senzory. Chybět nebude ani 3,5mm jack. Datum odhalení nového vlajkového smartphonu je prozatím neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku