Cena:

Nokia 9 se 4 GB RAM zrušena, HMD zažádalo o změnu v certifikaci FCC

Společnost HMD Mobile, která má aktuálně práva používat značku Nokia na nových smartphonech, tabletech, apod., zažádala certifikační autoritu FCC (Federal Communications Commission) o změnu kódového označení již schváleného produktu. Model TA-1004, který má být novým vlajkovým smartphonem společnosti s prodejním názvem Nokia 9 mí mít nakonec kódové označení TA-1012. Co tato změna názvu znamená?

Nokia v požadavku k FCC tvrdí, že k žádným změnám na zařízení nedošlo, avšak to zřejmě platí pouze pro bezdrátovou komunikaci. Starší benchmarky, které již Nokii 9 zachytily, odhalují, že model TA-1004 měl nést 4 GB RAM, zatímco jiné varianty obsahovaly 6, nebo dokonce 8 GB RAM. Je tedy možné, že HMD Nokii 9 se 4 GB zcela zrušilo, a bude nabízet pouze vyšší paměťové varianty.Nepřehlédněte

Nokia 9 na prvních fotografiích. Odhalují řadu nových informací

Od Nokie 9 je dále očekáván 5,2″ Quad HD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 835 a duální fotoaparát se dvěma 13Mpx senzory. Chybět nebude ani 3,5mm jack. Datum odhalení nového vlajkového smartphonu je prozatím neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.