Nokia 9 perem designera: takto má vypadat letošní vlajková loď

Společnost HMD Global Oy se chystá v letošním roce představit 6 – 7 telefonů značky Nokia, přičemž čtyři z nich již mají svoji oficiální premiéru za sebou a brzy se dostanou do prodeje. Zbývající modely pak budou představeny později v tomto roce, výbavou mají aktuální modely překonat. Jak by mohla vypadat budoucí vlajková loď, odhaluje následující nákres.

Obrázek údajně pochází přímo z „rýsovacího prkna“ HMD, a byl zveřejněn spolehlivým zdrojem @NokiaBar z čínské sítě Baidu. Právě tento zdroj přikládá zveřejněnému nákresu na důvěryhodnosti, neboť již v minulosti několikrát přinesl přesné informace z tábora telefonů Nokia. Novinka by měla mít na zádech podlouhlý fotomodul, jehož součástí má být dvojice čoček od společnosti Carl-Zeiss; ostatně pokračování spolupráce s legendární německou značkou Nokia nedávno nepřímo potvrdila.Nepřehlédněte

Smartphony Nokia a fotoaparáty Carl Zeiss? Ještě možná není všem dnům konec

Fotomodul má být vsazen do celokovových zad se zkosenými zády, snímač otisků prstů se pak má nacházet na čelní straně. Server NokiaPowerUser uvádí, že toto zařízení patrně ponese název Nokia 9, neboť Nokia 8 má mít údajně pouze jednočočkový hlavní fotoaparát.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku