Smartphony Nokia a fotoaparáty Carl Zeiss? Ještě možná není všem dnům konec

Před nedávnem se na oficiálním Twitteru Nokia Mobile objevil dotaz, zda má novodobá Nokia stále ve svých rukách technologii fotoaparátů PureView společně s optikou Carl Zeiss. Zastoupení společnosti odpovědělo, že již technologie legendární značky Carl Zeiss nevyužívá, což si většina (včetně nás) vyložila tak, že už se s čočkami od německého výrobce u budoucích Nokií nesetkáme. Možná to ale tak jednoznačné nebude.

Zastoupení Nokia Mobile totiž na Twitteru objasnilo, že původní informace byla vztažena na současné smartphony Nokia 3, 5 a 6, které optiku Carl Zeiss nemají; máme však zůstat naladěni na další oznámení. S tímto závěrem tak nemůžeme jednoznačně říci, zda se návratu PureView fotoaparátů u budoucích smartphonů Nokia dočkáme nebo ne, něco ale v HMD zřejmě chystají.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku