Domů » Bleskovky » Smartphony Nokia a fotoaparáty Carl Zeiss? Ještě možná není všem dnům konec

Smartphony Nokia a fotoaparáty Carl Zeiss? Ještě možná není všem dnům konec

Před nedávnem se na oficiálním Twitteru Nokia Mobile objevil dotaz, zda má novodobá Nokia stále ve svých rukách technologii fotoaparátů PureView společně s optikou Carl Zeiss. Zastoupení společnosti odpovědělo, že již technologie legendární značky Carl Zeiss nevyužívá, což si většina (včetně nás) vyložila tak, že už se s čočkami od německého výrobce u budoucích Nokií nesetkáme. Možná to ale tak jednoznačné nebude.

Zastoupení Nokia Mobile totiž na Twitteru objasnilo, že původní informace byla vztažena na současné smartphony Nokia 3, 5 a 6, které optiku Carl Zeiss nemají; máme však zůstat naladěni na další oznámení. S tímto závěrem tak nemůžeme jednoznačně říci, zda se návratu PureView fotoaparátů u budoucích smartphonů Nokia dočkáme nebo ne, něco ale v HMD zřejmě chystají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Už aby to bylo…. Osobně návrat Nokie vítám, ačkoli lze polemizovat o tom, do jaké míry to Nokia je/bude.
    Mezi všemi „cizími“ a novými značkami to zkrátka stále je ikona mobilního průmyslu, na jejíž patentech ostatní vyrostli a vyrůstají.
    Zrovna tak Motorola, docela zamrzelo, jak se Lenovo ke značce postavilo (ostatně před ním i Google), ve snaze ji smazat si prakticky naběhlo, ona totiž stále táhne víc než název Lenovo a nakonec zvažují její využití….

  2. Co je to zase za pind, jaká novodobá Nokia:) Když už, tak by téma bylo pro prostě ta Nokia (není žádná nová nebo stará) a zda má stále svých rukách ony licence a jestli by to vůbec mohla licencovat dál (HMD) o čemž osobně dost pochybuji. No jak jasně vyznělo, Nokia to stejně nemá.
    Co si nasmlouvá HMD je věc jiná.

  3. Pre redakciu. Prosím vas mam otázku. Mam lumiu 950xl. Chcem si kúpiť stativ ale moja otázka je ci sa da kúpiť nejaké bluetooth zariadenie, nejaké tlacitko s ktorom by sa dalo fotit na diaľku, bez toho aby som sa dotkol zariadenia. A zároveň ci sa da video s tým BT zariadenim opetovne vypnut a naspet zapnut vydeo poprípade prepínať medzi vydrom a foťákom. Existuje take niečo?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).