Nokia a Carl Zeiss: dočkáme se návratu PureView fotoaparátů?

Smartphony Nokia platily v éře „před Microsoftem“ za výborné fotomobily, což byl výsledek skvělé spolupráce aplikace Nokia Camera (později Lumia Camera) a hardwaru. Nokia svůj komplexní fotosystém nazývala u vybavenějších telefonů PureView, některé telefony se dokonce pyšnily optikou s puncem značky Carl Zeiss, vzpomeňme například na povedený model Lumia 1020 (recenze).

nokia-lumia-1020-microscope

Nové smartphony Nokia, které vyrábí společnost FIH Mobile a značku jim propůjčuje finská společnost HMD Global Oy se zatím svojí výbavou drží při zemi, a to jak v oblasti výpočetního hardwaru, tak v oblasti fotoaparátů (více informací). Navíc se zdá, že se spolupráce Nokie a Carl Zeiss vzala za své, což ostatně potvrzuje oficiální Twitter Nokia Mobile.

Nokia dříve potvrdila, že bude nadále pokračovat v investicích do obrazových technologií, návrat PureView technologie však neočekáváme, a to ani v případném vlajkovém smartphonu, který by měl dorazit později v letošním roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku