Nokia 9: prémiové zařízení s prémiovou cenou. Kdy bude odhalena?

Společnost HMD Global Oy má ve svém portfoliu tři smartphony značky Nokia, další 3 – 4 by měly dorazit v průběhu letošního roku. Jedním z nich má být i spekulovaná Nokia 9, vlajkový model s perfektní výbavou, ale pravděpodobně i cenou.

Nokia 9 má být smartphone s 5,5″ Quad HD AMOLED displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 a duálním fotoaparátem s optikou Carl Zeiss. Telefon dostane celokovové tělo, které by v bytelnosti nemělo zaostávat za současnými modely, zejména za Nokií 6, která je jedním z nejpevnějších smartphonů současnosti.

Tip: Očekávané parametry Nokie 9 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.


Nepřehlédněte

Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Podle posledních spekulací je premiéra Nokie 9 naplánována na třetí čtvrtletí letošního roku, pravděpodobně někdy na rozmezí července a srpna, samotný prodej se má rozběhnout v září. Telefon má přijít na 699 USD, respektive na 749 EUR, což je téměř 20 tisíc korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku