Domů » Bleskovky » Nokia 9: prémiové zařízení s prémiovou cenou. Kdy bude odhalena?

Nokia 9: prémiové zařízení s prémiovou cenou. Kdy bude odhalena?

Společnost HMD Global Oy má ve svém portfoliu tři smartphony značky Nokia, další 3 – 4 by měly dorazit v průběhu letošního roku. Jedním z nich má být i spekulovaná Nokia 9, vlajkový model s perfektní výbavou, ale pravděpodobně i cenou.

nokia9
Ilustrační obrázek

Nokia 9 má být smartphone s 5,5″ Quad HD AMOLED displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 a duálním fotoaparátem s optikou Carl Zeiss. Telefon dostane celokovové tělo, které by v bytelnosti nemělo zaostávat za současnými modely, zejména za Nokií 6, která je jedním z nejpevnějších smartphonů současnosti.

Tip: Očekávané parametry Nokie 9 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Podle posledních spekulací je premiéra Nokie 9 naplánována na třetí čtvrtletí letošního roku, pravděpodobně někdy na rozmezí července a srpna, samotný prodej se má rozběhnout v září. Telefon má přijít na 699 USD, respektive na 749 EUR, což je téměř 20 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Takže ďalší highend bez vymeniteľnej batérie…aspoň nemá zahnutý displej.

  2. tak ted po s8 uz nezbyva nez aby byla lepsi, tak snad bude!!!

    videl bych to na 5,5 palce, vysku mobilu 140 mm, vahu 140 g, systemova tlacitka pod displejem, 64 gb pamet + karty, bezdratove nabijeni, ip 68, infraport. pak nebude mit konkurenci a nepotrebuje ani marketing, prodavala by se sama!!

  3. Podle jakých kurzů to tam počítáte?

  4. Nokie, už nabude NOKIE! Jen Čína.

  5. Pro český a evropský trh bude stejně určitě osekana

  6. Půjde do toho nahrát W10M ? :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).