Domů » Bleskovky » Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Společnost HMD Global Oy na začátku letošního roku představila smartphone Nokia 6, první chytrý telefon nesoucí logo legendární finské značky v éře „po Microsoftu“. Na veletrhu MWC v Barceloně byla pak oznámena jeho globální dostupnost, tudíž se na něj můžeme těšit i na našem trhu. Známý YouTuber JerryRigEverything již dostal tento model do svých spárů, a tak se můžeme podívat na jeho video, ve kterém tradičně dává novince pořádně zabrat.

Nokia 6 Durability Test - Scratch, Burn, And BEND tested

Nutno podotknout, že Nokia 6 ustála mučení se vztyčenou hlavou. Čelní sklo Gorilla Glass 3 zaznamenalo první škrábance až v kontaktu s hrotem o tvrdosti šest podle Mohsovy stupnice, škrábancům odolá i čtečka otisků prstů a sklíčko chránící obě čočky fotoaparátů. Záda, boky i tlačítka jsou vyrobena z kovu, který může v kontaktu s ostrým předmětem odhalit svou reálnou barvu. Na těle telefonu jsou plastové pouze předěly umožňující průchod signálu bezdrátových sítí.

scratch

Díky tomu, že displej je vyroben technologií IPS, při kontaktu s přímým ohněm sice zčerná, po několika vteřinách se ale znovu „uzdraví“. Poslední mučící disciplínou byl ohyb, a z něj vyšla Nokia jako vítěz, tvůrce videa jej dokonce označil za jeden z nejpevnějších smartphonů, které kdy držel v ruce. Že by nakonec Nokia 3310 našla svého nerozbitného nástupce v tomto smartphonu?

Nokia 6 s Androidem: první dojmy (video)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Absolon Novak

  Nevypadá to vůbec špatně, zdá se, že se nejednalo z úst vedení jen o plané řeči. Hands Down.

 2. Takhle vypadá příkladné a kvalitní zpracování.Výborná i odolnost středoveho tlacitka, u Samsungu by bylo dávno po smrti, u něj je plastové.Těším se na nějaký high-end, který je slíbený na konec roku.Postupně se kvalitní stará dobrá nokia vrátí.Je vidět, že Nokia má dohled jak nad návrhem telefonu, tak jeho kvalitou.

 3. Ano Nokia se vrátila a ne z dlaždicemi a s androidem půjde nahoru.
  To nase.e Jirko že… Dobře s dlaždicemi už bylo a už nebude.
  Píšeš

  Takhle vypadá příkladné a kvalitní zpracování.Výborná i odolnost středoveho tlacitka,

  To není mobil s dlaždicema viď ….
  PS jedu na S6 edge plus a žádné problémy s tlačítkem – maximální spokojenost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).