Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Společnost HMD Global Oy na začátku letošního roku představila smartphone Nokia 6, první chytrý telefon nesoucí logo legendární finské značky v éře „po Microsoftu“. Na veletrhu MWC v Barceloně byla pak oznámena jeho globální dostupnost, tudíž se na něj můžeme těšit i na našem trhu. Známý YouTuber JerryRigEverything již dostal tento model do svých spárů, a tak se můžeme podívat na jeho video, ve kterém tradičně dává novince pořádně zabrat.

Nutno podotknout, že Nokia 6 ustála mučení se vztyčenou hlavou. Čelní sklo Gorilla Glass 3 zaznamenalo první škrábance až v kontaktu s hrotem o tvrdosti šest podle Mohsovy stupnice, škrábancům odolá i čtečka otisků prstů a sklíčko chránící obě čočky fotoaparátů. Záda, boky i tlačítka jsou vyrobena z kovu, který může v kontaktu s ostrým předmětem odhalit svou reálnou barvu. Na těle telefonu jsou plastové pouze předěly umožňující průchod signálu bezdrátových sítí.

scratch

Díky tomu, že displej je vyroben technologií IPS, při kontaktu s přímým ohněm sice zčerná, po několika vteřinách se ale znovu „uzdraví“. Poslední mučící disciplínou byl ohyb, a z něj vyšla Nokia jako vítěz, tvůrce videa jej dokonce označil za jeden z nejpevnějších smartphonů, které kdy držel v ruce. Že by nakonec Nokia 3310 našla svého nerozbitného nástupce v tomto smartphonu?

Nokia 6 s Androidem: první dojmy (video)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Absolon Novak (neregistrovaný)

  Nevypadá to vůbec špatně, zdá se, že se nejednalo z úst vedení jen o plané řeči. Hands Down.

 2. htcjirka

  Takhle vypadá příkladné a kvalitní zpracování.Výborná i odolnost středoveho tlacitka, u Samsungu by bylo dávno po smrti, u něj je plastové.Těším se na nějaký high-end, který je slíbený na konec roku.Postupně se kvalitní stará dobrá nokia vrátí.Je vidět, že Nokia má dohled jak nad návrhem telefonu, tak jeho kvalitou.

 3. egee (neregistrovaný)

  Ano Nokia se vrátila a ne z dlaždicemi a s androidem půjde nahoru.
  To nase.e Jirko že… Dobře s dlaždicemi už bylo a už nebude.
  Píšeš

  Takhle vypadá příkladné a kvalitní zpracování.Výborná i odolnost středoveho tlacitka,

  To není mobil s dlaždicema viď ….
  PS jedu na S6 edge plus a žádné problémy s tlačítkem – maximální spokojenost.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel