Nokia 6 podstoupila mučení: odolá ostrým předmětům, ohni a ohybu?

Společnost HMD Global Oy na začátku letošního roku představila smartphone Nokia 6, první chytrý telefon nesoucí logo legendární finské značky v éře „po Microsoftu“. Na veletrhu MWC v Barceloně byla pak oznámena jeho globální dostupnost, tudíž se na něj můžeme těšit i na našem trhu. Známý YouTuber JerryRigEverything již dostal tento model do svých spárů, a tak se můžeme podívat na jeho video, ve kterém tradičně dává novince pořádně zabrat.

Nutno podotknout, že Nokia 6 ustála mučení se vztyčenou hlavou. Čelní sklo Gorilla Glass 3 zaznamenalo první škrábance až v kontaktu s hrotem o tvrdosti šest podle Mohsovy stupnice, škrábancům odolá i čtečka otisků prstů a sklíčko chránící obě čočky fotoaparátů. Záda, boky i tlačítka jsou vyrobena z kovu, který může v kontaktu s ostrým předmětem odhalit svou reálnou barvu. Na těle telefonu jsou plastové pouze předěly umožňující průchod signálu bezdrátových sítí.

Díky tomu, že displej je vyroben technologií IPS, při kontaktu s přímým ohněm sice zčerná, po několika vteřinách se ale znovu „uzdraví“. Poslední mučící disciplínou byl ohyb, a z něj vyšla Nokia jako vítěz, tvůrce videa jej dokonce označil za jeden z nejpevnějších smartphonů, které kdy držel v ruce. Že by nakonec Nokia 3310 našla svého nerozbitného nástupce v tomto smartphonu?Nepřehlédněte

Nokia 6 s Androidem: první dojmy (video)

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku