TOPlist

No konečně! Facebook Messenger bude přehlednější

Facebook se v posledních měsících nebál experimentovat s mobilní aplikací Messengeru, nicméně řada uživatelů na tyto změny reagovala velice negativně. Hlavní obrazovka Messengeru se s novými funkcemi a nabídkami stávala poměrně nepřehlednou. Korunu tomu nasadila integrace funkce Můj den, v rámci které mohou uživatelé na 24 hodin sdílet fotografie a video, stejně jako například na Instagramu nebo Snapchatu.

Jenomže zatímco na Instagramu počet uživatelů, kteří dočasné sdílení zážitků používají, stoupá, na Messengeru o tuhle funkci příliš velký zájem nebyl. Facebook ji přesto zachová, ale alespoň upraví vzhled nabídek a odstraní některé nepoužívané záložky.

Ty budou nyní lépe logicky uspořádané – v horní části najdete seznam všech konverzací, výpis aktivních uživatelů a skupinové chaty, ve spodní liště pak najdete tlačítko pro volání, službu Můj den, hry a kontakty.Nepřehlédněte

Otravuje vás funkce Můj den na Messengeru? Vyzkoušejte jeho odlehčenou verzi

Facebook nový Messenger v uplynulých týdnech testoval a někteří uživatelé už jej v tomto rozložení mají dostupný delší dobu. Ostatním by se měl zpřístupnit během několika následujících dní.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku