Domů » Bleskovky » No konečně! Facebook Messenger bude přehlednější

No konečně! Facebook Messenger bude přehlednější

Facebook se v posledních měsících nebál experimentovat s mobilní aplikací Messengeru, nicméně řada uživatelů na tyto změny reagovala velice negativně. Hlavní obrazovka Messengeru se s novými funkcemi a nabídkami stávala poměrně nepřehlednou. Korunu tomu nasadila integrace funkce Můj den, v rámci které mohou uživatelé na 24 hodin sdílet fotografie a video, stejně jako například na Instagramu nebo Snapchatu.

Jenomže zatímco na Instagramu počet uživatelů, kteří dočasné sdílení zážitků používají, stoupá, na Messengeru o tuhle funkci příliš velký zájem nebyl. Facebook ji přesto zachová, ale alespoň upraví vzhled nabídek a odstraní některé nepoužívané záložky.

Facebook Messenger bude konečně přehlednější

Ty budou nyní lépe logicky uspořádané – v horní části najdete seznam všech konverzací, výpis aktivních uživatelů a skupinové chaty, ve spodní liště pak najdete tlačítko pro volání, službu Můj den, hry a kontakty.

Otravuje vás funkce Můj den na Messengeru? Vyzkoušejte jeho odlehčenou verzi

Facebook nový Messenger v uplynulých týdnech testoval a někteří uživatelé už jej v tomto rozložení mají dostupný delší dobu. Ostatním by se měl zpřístupnit během několika následujících dní.

‎Messenger
Cena: zdarma
Messenger (Beta)
Cena: Code needed

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. To, ze nahoře přibyly záložky Zprávy/Aktivní/Skupiny, je mi celkem jedno. To je jen rozdeleni typu zpráv. To, co sejří uživatele, jsou Sdílene Dny, Práve aktivní a podobně pitchoviny přímo v threadu zpráv.

  2. Pouzivam Lite verzi a jsem hepy jak dva grepy :D

    • Mám aj lite verziu a chýbajú mi na nej emotikony z bezneho messengeru a neprecitane spravy (v notifikaciach) by mali byt rozdelené ako pri normálnom messengeri, nie vsetky správy v jednej notifikácii.. keby toto opravili tak by to bolo uplne ideálne

    • Lite je na nic. Vyžaduje registraci, normální verze jede na tel. číslo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).