Domů » Bleskovky » Otravuje vás funkce Můj den na Messengeru? Vyzkoušejte jeho odlehčenou verzi

Otravuje vás funkce Můj den na Messengeru? Vyzkoušejte jeho odlehčenou verzi

Aplikace Messenger za poslední měsíce narostla do obludných rozměrů, nabalila na sebe spoustu funkcí (například 24hodinové příběhy v rámci funkce Můj den), a z jednouchého prográmku pro chatování se stal kolos plný, příběhů, botů, nálepek a kdovíčeho ještě. Pokud vám chybí staré dobré časy s jednoduchým kecálkem, máme pro vás dobrou zprávu.

messenger

Facebook globálně uvolnil aplikaci Messenger Lite, která byla od konce loňského roku dostupná pro uživatele rozvojových zemí se slabšími smartphony a pomalým internetem. Messenger Lite umí v podstatě posílat pouze textové zprávy a obrázky, díky tomu se instalace vešla do 10 MB a rozjedete ji i na pomalejších telefonech se stařičkým Androidem 2.3. Mesenger Lite pro Android si můžete stáhnout z odkazu níže. Verze pro iOS bohužel neexistuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Ono místo x FB aplikací by bylo rovnou využít FB lite a člověk nemusí řešit FB Messenger zvlášť.

  • Musí, fb Messenger funguje bez loginu. Potřebuji být ve spojení se skupinou na fb, ale fb jako takový je mi ukradený.

   • Souhlasim. Ja za sebe ted asi pul roku pouzivam Disa komunikator a bez vetsich problemu. Otravne funkce velkyho messengeru tam nejsou, plus v sobe sdruzuje jeste SMS, Whatsapp a ted nove i Telegram a vsechno pohromade. Maj fajn developerskej tym, kterej reaguje na zmeny API a na uzivatele a vyhoda uspory baterie pri behu jedny aplilkace misto ctyr asi neni treba zminovat

   • M (neregistrovaný) 28.4.2017 v 12:41:…

    Nevím s čím souhlasíte když nick Uni píše že používá jen Messenger anonymně pro spojení se skupinu? A vy propagujete alternativní beta IM klient o které i sám vývojář píše že na tabletu nemusí fungovat.

    Alternativní univerzální Messengery mají „drobnou“ nevýhodu, že poskytovat služby je může odstřihnout z hodiny na hodinu jako se v minulosti již několikrát stalo.

    Jinak pro vás výhoda, ale druhou stranu někdo zase bude považovat oddělení od svého mob tel. čísla za velké plus. Stejně spouta lidí dlabe na puberťácké IM platformy které slouží víc k sexingu a cyberbully než k seriózní komunikaci.

   • Martin P. (neregistrovaný): No ona nemalá část té spousty jede v Apple iMessage že. Další spousta jede v Snapchat&spol. spam (to je cyberbully?). Ony ty ICQ, Skype, fb messenger, jabber apod. jsou dnes dost na pokraji.

  • Mylim ze na FB lite nejdu oznamenia o spravach v realnom case, ale dost oneskorene.

   • Určitě tam je zpoždění . ale pochybuji že jádro FBM Lite používá něco jiného než jádro FB Lite . Ale to je možné že bude krapet ryclhejší. Otázka je nad funkcí co píše Uni.

   • Žádné zpoždění messengeru lite vůči normálnímu messengeru nepozoruji

 2. Nevím, nepoužívám a mám klid :D Kdo chce zavolá nebo napíše, popřipadě pošle meil, ostatní mají smůlu :D

  • SMS z mobilního telefonu nepodporuje multicast a není to IM ;-) ale chápu v jistých kruzích tenhle postoje je hrozně in.

 3. Osobně jsem udělala už dávno downgrade Messengeru a zakázala jeho aktualizace, kde takové chujoviny jako můj den, nemožnost swipem dolů aktualizovat apod. ještě nejsou. Kupodivu funguje než novější aktualizace Messengeru… Jak moc je kleštěný ten Messenger lite. Umožňuje telefonovat nebo zobrazuje i zprávy od lidí, které nemám v přátelích? Pokud ano,jdu do něj.
  Potřebuji od Messengeru jen toto
  1) zprávy přátelům
  2) přečíst si zprávy od lidí, které nemám vyloženě v přátelích, kdysi to šlo jen v PC a možnost na ně odpovědět
  3) aby to umělo telefonovat, super funkce, využila jsem v zahraničí (na Slovensku) :)
  4) případně skupinové zprávy, plusem ale nemusí být

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).