Nižší cena a lepší výbava. Samsung očekává, že jeho letošní skládačky budou hit

Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanek

Od odhalení nových ohebných smartphonů značky Samsung nás dělí ještě několik měsíců, nicméně s každým dalším týdnem se k nám o připravovaných skládačkách dostává čím dál více informací. Už například tušíme, že Galaxy Z Fold 4 nedostane plnou integraci stylusu, zato by měl být tenčí a lehčí. Další hrstka spekulací se vyrojila v minulém týdnu.

Galaxy Z Fold 4: kapacita baterie a rozlišení fotoaparátů

První informace k nám přicházejí z certifikačního ústavu Safety Korea, kde se objevily fotografie akumulátorů. Galaxy Z Fold 4 má opět dostat dva články, přičemž jeden z nich má mít kapacitu 2 002 mAh a druhý 2 268 mAh. Výsledná kapacita 4 270 mAh přesně odpovídá kapacitě současného Galaxy Z Fold 3. Ten sice není žádným rekordmanem ve výdrži, avšak zachování kapacity akumulátoru navzdory tenčímu a lehčímu tělu je dobrá zpráva.

Tím však spekulace o Galaxy Z Fold 4 nekončí. Informátor Dohyun Kim například přišel v minulém týdnu se zprávou, že tento telefon dostane hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx. Samsung by měl použít stejný snímač jako v případě Galaxy S22 Ultra (1/1,33″ ISOCELL HM3).

S tím souhlasí i informátor @chunvn8888, podle kterého Samsung zrecykluje takřka celou sestavu kamer Galaxy S22 Ultra – vynechá pouze teleobjektiv s 10× přiblížením. To by znamenalo, že zbývající kamery budou 12Mpx „širokáč“ a 10Mpx fotoaparát s 3× optickým přiblížením.Samsung Galaxy Z Flip 3 recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Z Flip 3: nejlepší ohebný telefon současnosti

Výroba začne v červenci

S dalšími informacemi o chystaných skládačkách přispěchal obvykle přesný Ross Young z Display Supply Chain Consultants. Podle jeho informací bude hromadná výroba Galaxy Z Fold 4 a Flip 4 zahájena v červenci letošního roku, přičemž oproti minulé generaci má být objem produkce víc než dvojnásobný. Potěšující je také informace, že se očekává nižší koncová cena.

 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku