Samsung Galaxy Z Fold 4: nejočekávanější novinky se zřejmě nedočkáme

Samsung galaxyzfold3 5g s pen phantomblack

Letos v létě Samsung představí novou generaci svých skládacích smartphonů s ohebnými a možná i rolovacími displeji. Téměř s jistotou můžeme očekávat příchod čtvrté generace vrcholného modelu Galaxy (Z) Fold, který by měl dostat několik příjemných mezigeneračních vylepšení. Jak se ale zdá, nejočekávanější novinku, o níž se spekuluje nejdéle, zřejmě telefon nedostane.

Galaxy Z Fold 4 bez šachty na stylus?

Již dlouho se hovoří o tom, že Samsung Galaxy Z Fold 4 bude prvním ohebným smartphonem, který bude mít ve svém těle šachtu na stylus. I když jsme tuto novinku brali téměř za hotovou věc, podle spolehlivého informátora Ice Universe jsou spekulace o ní zcela liché.

Šachtu na stylus údajně v Galaxy Z Fold 4 nenajdeme – namísto toho se můžeme těšit na to, že telefon bude celkově menší a tenčí. Je tedy možné, že Samsung zachová stejný koncept jako v loňském roce – podpora stylusu zůstane zachována, avšak stále jej bude nutné nosit zvlášť. Samsung si zřejmě spočítal, že umístění šachty na stylus do celkově menšího a tenčího těla by jednak oslabilo jeho konstrukci a také by ubralo prostor pro jiné komponenty, například akumulátor.Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanekNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Z Fold 3: ultimátní pracant

A co tedy Galaxy Z Fold 4 přinese nového? Kromě menších rozměrů se spekuluje o přepracované konstrukci kloubu a o vylepšené sadě fotoaparátů, zejména o lepším teleobjektivu s 3× optickým přiblížením. Samozřejmost pak představuje nasazení nejnovějšího a nejvýkonnějšího čipsetu.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku