Galaxy Fold 4 konečně dožene náskok, který má konkurence u fotoaparátů

Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanek

Ve světě ohebných smartphonů je Samsung neochvějnou jedničkou. Zatímco čínská konkurence jako Oppo si tento segment teprve oťukává, korejský gigant již připravuje čtvrtou generaci svých skládaček. Najde se vůbec ještě nějaký prostor k vylepšení?

Galaxy Z Fold 4 bude tenčí i lehčí a dostane lepší fotoaparát

Loňský Galaxy Z Fold 3 je neskutečně propracovaný kousek hardwaru. Proto je na místě otázka, na jaká vylepšení bude Samsung lákat zákazníky v letošním roce. Dosud se spekulovalo pouze o integrovaném stylusu S Pen, ovšem novinek patrně bude mnohem více.

Podle informací leakera @TheGalox bude mít Galaxy Z Fold 4 navenek podobný vzhled jako jeho předchůdce, ovšem v konstrukci kloubu údajně dojde k poměrně velkým změnám. Namísto dvou pantů má mít novinka pouze jeden, čímž dojde k úspoře místa, ať už pro tenčí a lehčí tělo, nebo právě ve prospěch zmíněné šachty pro stylus. Podle korejského serveru TheElec se o výrobu pantu opět postará společnost KH Vatec.

Upgradem mají projít i fotoaparáty. Podle webu GalaxyClub má Samsung svojí chystanou ohebnou novinku vybavit lepším teleobjektivem, který si vypůjčí z Galaxy S22. Těšit bychom se tak měli na 12Mpx kamerku schopnou 3× bezztrátového přiblížení (namísto 2×).

Galaxy S22
Fotovýbava modelu Samsung Galaxy S22

Galaxy Z Fold 4 má dále dostat 10Mpx selfie snímač, ovšem v tomto případě nevíme, zda se jedná o vnější, nebo vnitřní poddisplejovou kamerku. V prvním případě by ve smyslu rozlišení nedošlo k žádnému posunu kupředu, ovšem v druhém případě by bylo rozlišení navýšeno poměrně výrazně. Otázkou však zůstává, zda by se zvýšila kvalita fotografií, neboť poddisplejové kamerky jsou zatím zatížené spoustou kompromisů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku