Samsung v některých zemích vypouští písmeno „Z“ z názvů skládaček

Samsung Galaxy Z Fold Flip 3 bez vodoznaku 3

Písmeno Z se v posledních týdnech stalo poznávacím znamením vojenské techniky Ruské federace, která nyní okupuje Ukrajinu. Být spojován s právě probíhajícím vojenským konfliktem, natož s agresivní stranou, nechce žádná velká společnost, a to včetně Samsungu. Ten v některých zemích upravil názvy svých produktů, konkrétně ohebných telefonů Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Ačkoli písmeno Z v portfoliu korejského giganta neodmyslitelně označuje ohebné smartphony, v současné atmosféře je především v zemích sousedících s Ruskem toto označení nežádoucí. Proto se Samsung rozhodl kontroverzní písmeno z názvu na některých trzích odstranit – už nyní najdeme například v Estonsku, Lotyšsku či Litvě pouze označení Galaxy Fold 3 a Galaxy Flip 3.

Samsung Galaxy Z Fold 3 04
Zbavit se písmene Z na prodejním balení bude pro Samsung oříšek

Odstranit poslední písmeno abecedy z názvu produktů na webových stránkách a online propagačních materiálech není nic až tak obtížného. Otázkou zůstává, jak Samsung promění prodejní balení, neboť přední straně krabiček se skládacími telefony vévodí písmeno Z obřích rozměrů. V tomto případě už změna nepůjde tak snadno a je otázkou, jak k tomu Samsung přistoupí. Nejspíš mu ale jde hlavně o to, aby zákazníky neodradil od koupě, takže krabička zůstane jaká je.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku