Chystá Samsung další skládačku? Fold a Flip se zřejmě dočkají sourozence

Tri Fold

Neochvějným vládcem ve světě ohebných smartphonů je korejský Samsung. V loňském roce jeho „skládačky“ dospěly do třetí generace, letos se očekává čtvrtá. Nepochybně dorazí nástupci současných řad Galaxy Z Fold a Z Flip, ale kromě nich by Samsung mohl překvapit zbrusu novým modelem.

Z Fold 4, Z Flip 4 a…?

Podle zjištění serveru GalaxyClub.nl budou příští generaci ohebných smartphonů od Samsungu tvořit tři zařízení s kódovými názvy B4, Q4 a N4. Jejich rozklíčování není nijak složité – loňský Galaxy Z Flip 3 byl kódově označován jako B3 a Galaxy Z Fold 3 jako Q3, čili tato písmenka můžeme vyhradit jejich nástupcům.

Samsung

A co N4? O tomto zařízení zatím nevíme vůbec nic. Může se jednat o spekulovaný rolovací, anebo nadvakrát ohýbaný smartphone. Nad oběma koncepty Samsung v minulosti uvažoval, a tak je možné, že některý z nich pomalu přivádí do produkční podoby.

Podle nizozemského zdroje ale prý vývoj a produkce N4 neprobíhá v tak velkém měřítku jako v případě B4 a Q4. Je tedy možné, že Samsung plánuje uvedení na trh později, nebo se u první generace zcela nového zařízení bude držet při zemi, aby si nejprve vyhodnotil zájem trhu. Může se ale také stát, že během vývoje dojde k rozhodnutí žádný nový druh zařízení na trh neuvádět a soustředit se na to, co bezpečně funguje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku