Domů » Bleskovky » Nezapomeňte si mýt ruce, nabádá uživatele nová aplikace od Samsungu

Nezapomeňte si mýt ruce, nabádá uživatele nová aplikace od Samsungu

Samsung do světa vypustil mobilní aplikaci s názvem Hand Wash, kterou chce majitelům chytrých hodinek řady Galaxy Watch a Gear připomenout, jak důležité je s ohledem (nejen) na koronavirus si pravidelně mýt ruce. Při této příležitosti citoval studii vypracovanou akademiky University College London, podle které je optimální mýt si ruce 6–10x denně – plus po každé návštěvě toalety a před jídlem.

Hand Wash app 01

Uživatele budou hodinky na mytí pomocí alarmu upozorňovat každé dvě hodiny (lze samozřejmě nastavit i jiné načasování), a jakmile budou u umyvadla, přejetí displeje odstartuje 25sekundový odpočet – 5 sekund na namydlení a 20 sekund na umytí (nejde o náhodné číslo; Světová zdravotnická organizace doporučuje mýt si ruce alespoň 20 sekund). Majitelé hodinek řady Galaxy Watch si je při tom ani nemusejí sundávat, neboť jsou vodotěsné.

Hand Wash app 02

Aplikace kromě toho nabízí celou řadu monitorovacích funkcí a funkcí s využitím dat, takže uživatel si může prohlížet svou svou denní „mycí“ aktivitu a získat týdenní průměr. Stáhnout si ji můžete na Galaxy Store.

Nejen v této době užitečná aplikace je dostupná pro hodinky Gear S3, Gear Sports, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active a Galaxy Watch Active 2 a je možné si ji stáhnout z obchodu Galaxy Store.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

3 komentářů

  1. jen čekám, kdy nějakej výrobce udělá appku na utírání zadku. Mohl by Huawei, v reakci na to, jak si s nima Amerika vytírá… :-D

  2. To už člověk musí být opravdu tupý nebo neskutečný prase aby potřeboval aplikaci která mu řekne kdy si má mýt ruce……

    Od toho tu je snad výchova rodičů, školky, školy atd…….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).