Cena:

Nezapomeňte si mýt ruce, nabádá uživatele nová aplikace od Samsungu

Hand Wash app 01

Samsung do světa vypustil mobilní aplikaci s názvem Hand Wash, kterou chce majitelům chytrých hodinek řady Galaxy Watch a Gear připomenout, jak důležité je s ohledem (nejen) na koronavirus si pravidelně mýt ruce. Při této příležitosti citoval studii vypracovanou akademiky University College London, podle které je optimální mýt si ruce 6–10x denně – plus po každé návštěvě toalety a před jídlem.

Hand Wash app 01

Uživatele budou hodinky na mytí pomocí alarmu upozorňovat každé dvě hodiny (lze samozřejmě nastavit i jiné načasování), a jakmile budou u umyvadla, přejetí displeje odstartuje 25sekundový odpočet – 5 sekund na namydlení a 20 sekund na umytí (nejde o náhodné číslo; Světová zdravotnická organizace doporučuje mýt si ruce alespoň 20 sekund). Majitelé hodinek řady Galaxy Watch si je při tom ani nemusejí sundávat, neboť jsou vodotěsné.

Hand Wash app 02

Aplikace kromě toho nabízí celou řadu monitorovacích funkcí a funkcí s využitím dat, takže uživatel si může prohlížet svou svou denní „mycí“ aktivitu a získat týdenní průměr. Stáhnout si ji můžete na Galaxy Store.

Nejen v této době užitečná aplikace je dostupná pro hodinky Gear S3, Gear Sports, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active a Galaxy Watch Active 2 a je možné si ji stáhnout z obchodu Galaxy Store.

Autor článku
Martin Duchoslav