Domů » Bleskovky » Samsung uvedl na český trh hodinky Gear Sport a sluchátka s hlasovým asistentem

Samsung uvedl na český trh hodinky Gear Sport a sluchátka s hlasovým asistentem

Společnost Samsung zahájila v ČR prodej voděodolných chytrých hodinek se zaměřením na fitness – Gear Sport, a druhé generace bezdrátových sluchátek Gear IconX (2018).

Nová zařízení Gear by se měla podle Samsungu stát pomocníky při celé řadě činností, počínaje fitness, přes sledování výživového režimu a monitorování spánku, až po motivační koučování nebo provázení životním stylem.

Gear Sport: Chytré hodinky pro sportovce a milovníky zdravého životního stylu

Gear Sport jsou chytré hodinky s kruhovým ciferníkem s minimalistickým okrajem vybavené 1,2palcovým Super AMOLED displejem a aktualizovaným uživatelským rozhraním, které umožňuje snadněji sledovat potřebné informace během pohybu. S hodinkami Gear Sport mohou uživatelé nyní pracovat na dosažení stanovených cílů týkajících se zdraví a wellness a mohou dostávat upozornění týkající se výživového režimu a doporučovaných fyzických aktivit, i když jsou off-line.

Hodinky používají standardní 20mm upínání řemínku, takže lze používat i doplňky třetích stran.

V rámci modernizované řady přidal Samsung do hodinek Gear Sport tyto nové funkce:

  • Odolnost proti vodě a plavecké funkce: zařízení je certifikováno jako voděodolné až do tlaku 5 atm
  • Nová aplikace: Hodinky Gear Sport nyní obsahují aplikaci pro plavecký trénink Speedo On, takže vám umožňují snadno sledovat hodnoty, jako je počet uplavaných bazénů, čas na jeden bazén, typ temp a mnohé další.
  • Monitorování tepové frekvence: Gear Sport prý nabízejí zvýšenou přesnost a podporují pokročilé monitorování tepové frekvence v reálném čase. A to neustále – během spánku i při tréninku.
  • Automatické rozpoznání fyzické aktivity: Funkce pro automatické rozpoznání fyzické aktivity, kterou náramky podporují, naslouchá pohybům vašeho těla a dokáže rozpoznat následující typy fyzické činnosti: chůze, běh, jízda na kole a dynamické aktivity zahrnující různé činnosti od tance až po basketbal.
  • Režim osobní motivace: Můžete si nastavit svůj vlastní wellness plán s cíli a upozorněními dle vlastního výběru.

Hodinky Gear Sport jsou k dispozici v modré a černé variantě.

Gear IconX: Kompaktní bezdrátová sluchátka

Nová bezdrátová sluchátka Samsungu sází na kompaktní provedení bez fyzického spojení mezi levým a pravým sluchátkem, takže by vás neměla nijak omezovat ani při sportu. Kromě poslechu hudby nabídnou také integraci s hlasovým asistentem Bixby, kterého lze ovládat díky vestavěnému mikrofonu.

Výdrž na jedno nabití bude v závislosti na zvoleném režimu mezi 5 a 7 hodinami. Nabíjení je řešeno stejně jako u většiny konkurenčních výrobků nabíjecím pouzdrem s USB konektorem.

Doporučená maloobchodní cena chytrých hodinek Gear Sport je 8 990 Kč a sluchátek IconX (2018) 5 990 Kč.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).