Domů » Bleskovky » Nelichotivé prvenství nabíječky AirPower: na žádný Apple produkt se nečekalo déle

Nelichotivé prvenství nabíječky AirPower: na žádný Apple produkt se nečekalo déle

Jednou z velkých novinek loňských iPhonů se stala podpora bezdrátového nabíjení. Přestože se jedná o zažitý standard Qi, Apple jej chtěl posunout kupředu svojí nabíječkou AirPower, která zvládá nabíjet až tři zařízení současně. Nabíječka měla být dostupná počátkem tohoto roku, avšak stále se na ni čeká. Představena byla loni 12. září, tedy před 275 dny.

Podle serveru PhoneArena se na žádný jiný jablečný produkt v novodobé historii Apple nečekalo tak dlouho. Delší lhůty měly v minulých letech například hodinky Apple Watch, sluchátka AirPods, reproduktor HomePod či iMacPro, na žádné z těchto zařízení se však nečekalo tak dlouho, jako na AirPower. Podle jednoho z tchajwanských dodavatelů komponent Apple narazil na technologickou bariéru.

U konkurence bezdrátovou „trojnabíječku“ seženete

Pokud toužíte po bezdrátovém dobíjení hned tří zařízení najednou, podívejte se do nabídky jednoho nejmenovaného švédského prodejce nábytku. Jeho nabíječka Nordmärke tento požadavek dokáže obsloužit a navíc stojí jen 1790 korun; cena AirPower je přitom odhadována na 5 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Nebude na den přesně čekačka i na wireless case pro AirPody? Není tak vlastně článek špatně, páč ano, na to pouzdro také tak dlouho?:)

  2. Aka je pridana hodnota tohoto clanku?

  3. Njn, v Applu to navrhli asi tak stupidně, že se to nedá vyrobit…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).