Domů » Bleskovky » Nejvybavenější Honor se do prodeje hned tak nedostane. Google mu dal stopku

Nejvybavenější Honor se do prodeje hned tak nedostane. Google mu dal stopku

Úterní odhalení nových vlajkových Honorů mělo hořkosladkou příchuť. I přes jejich nesporné kvality nám jejich výrobce neřekl, kdy půjdou do prodeje, neboť se v předvečer jejich premiéry stáhla nad značkami Huawei a Honor americká mračna. Nyní už víme, jak to s novými Honory je.

Honor 20 Pro je obětí obchodní války

Největší klid má Honor 20 Lite, který byl na úterní tiskové konferenci zmíněn i přesto, že už se na našem trhu dva týdny prodává. Tento telefon tak stále najdete na pultech obchodů, byť jeho softwarová budoucnost je nejistá; na telefonu běží Android 9.0 Pie, novější verze už se pravděpodobně nedočká.

Honor 20 foto

Částečný klid může mít Honor 20, jeho výrobce stihl vyřídit všechny potřebné certifikace ještě před premiérou, takže by se telefon mohl dostat na trh. Původní termín byl stanoven na první červnový týden, údajně byl ale odsunutý na konec června. I u tento telefon ale bude zatížen nejistotami v budoucích updatech.

Nepřehlédněte – Kauza Huawei podrobně: jak se dotkne současných a budoucích zařízení?

Nejhůře je na tom nejvybavenější Honor 20 Pro, ten totiž zatím licenci na Android se službami Google nedostal, a pokud se situace nezmění, tak už ani nedostane. Huawei se patrně nebude moci spolehnout ani na 90denní částečný odklad sankcí, který se týká pouze údržby stávajících zařízení, nikoliv však k certifikování nových. Třetí nejlepší fotomobil podle DxOMark tak patrně nepřežije vlastní porod a bez Google certifikace/služeb bude mimo domovskou Čínu neprodejný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments