Domů » Bleskovky » Nejvybavenější Honor se do prodeje hned tak nedostane. Google mu dal stopku

Nejvybavenější Honor se do prodeje hned tak nedostane. Google mu dal stopku

Úterní odhalení nových vlajkových Honorů mělo hořkosladkou příchuť. I přes jejich nesporné kvality nám jejich výrobce neřekl, kdy půjdou do prodeje, neboť se v předvečer jejich premiéry stáhla nad značkami Huawei a Honor americká mračna. Nyní už víme, jak to s novými Honory je.

Honor 20 Pro je obětí obchodní války

Největší klid má Honor 20 Lite, který byl na úterní tiskové konferenci zmíněn i přesto, že už se na našem trhu dva týdny prodává. Tento telefon tak stále najdete na pultech obchodů, byť jeho softwarová budoucnost je nejistá; na telefonu běží Android 9.0 Pie, novější verze už se pravděpodobně nedočká.

Honor 20 foto

Částečný klid může mít Honor 20, jeho výrobce stihl vyřídit všechny potřebné certifikace ještě před premiérou, takže by se telefon mohl dostat na trh. Původní termín byl stanoven na první červnový týden, údajně byl ale odsunutý na konec června. I u tento telefon ale bude zatížen nejistotami v budoucích updatech.

Nepřehlédněte – Kauza Huawei podrobně: jak se dotkne současných a budoucích zařízení?

Nejhůře je na tom nejvybavenější Honor 20 Pro, ten totiž zatím licenci na Android se službami Google nedostal, a pokud se situace nezmění, tak už ani nedostane. Huawei se patrně nebude moci spolehnout ani na 90denní částečný odklad sankcí, který se týká pouze údržby stávajících zařízení, nikoliv však k certifikování nových. Třetí nejlepší fotomobil podle DxOMark tak patrně nepřežije vlastní porod a bez Google certifikace/služeb bude mimo domovskou Čínu neprodejný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Tak se asi můžeme pomalu těšit na novou jedničku v podobě Xiaomi, protože k němu pravděpodobně utečou všichni zákazníci Huawei/Honor.

 2. A co keby zalozili novu znacku s podobnym logom a nazvom ? Napriklad Hwei

 3. Tak nech ho dajú bez GAPPS ako telefón pre nadšencov iba s AOSP za najnižšiu možnú cenu. Svoju cieľovku by si našiel.

 4. Je zaujímavé prečo takýmto spôsobom ovplivnuju usa trh celosvetovo. Ked majú podozrenie zo spionaze, mali zakázať predaj výrobkov na svojom území. Toto by na medzinarodnom sude nemalo prejst ked nebola ani potvrdená špionáž. Nehovoriac o tom ze ked usa robilo špionáž,,snowden,, tak ziedne sankcie sa na usa neuvalovali ani v cine ani v europe, nikde na svete.

 5. No „hujahejistům“ teď není zrovna hej ? A tuplem ne těm, co mají nějakou tu vlajku tj. telefon za 20 apod. No uvidíme, co se bude dít dál, každopádně ta několik let trvající celosvětová paranoia ohledně bezpečnosti už přestává být vtipná i pro mě…

  • Na stávající vlajkové modely americké restrikce nemají vliv což potvrdil i google.
   [odkaz]

  • Aktualizace.

  • Jo minimálně po dobu těch 3mesicu žádné updaty jak EMUI i když toho možná ano, tak nové verze androidu nebo bezpečnostní záplaty, co bude potom v tuhle chvíli nikdo kromě pár lidi ve vysoké politice neví.

  • Pokud rozumím, bezpečnostní aktualizace by měly být zajištěné. Tedy to minimum, co Huawei vůbec plánoval vydávat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).