Domů » Bleskovky » Nejvybavenější Honor se do prodeje hned tak nedostane. Google mu dal stopku

Nejvybavenější Honor se do prodeje hned tak nedostane. Google mu dal stopku

Úterní odhalení nových vlajkových Honorů mělo hořkosladkou příchuť. I přes jejich nesporné kvality nám jejich výrobce neřekl, kdy půjdou do prodeje, neboť se v předvečer jejich premiéry stáhla nad značkami Huawei a Honor americká mračna. Nyní už víme, jak to s novými Honory je.

Honor 20 Pro je obětí obchodní války

Největší klid má Honor 20 Lite, který byl na úterní tiskové konferenci zmíněn i přesto, že už se na našem trhu dva týdny prodává. Tento telefon tak stále najdete na pultech obchodů, byť jeho softwarová budoucnost je nejistá; na telefonu běží Android 9.0 Pie, novější verze už se pravděpodobně nedočká.

Honor 20 foto


Částečný klid může mít Honor 20, jeho výrobce stihl vyřídit všechny potřebné certifikace ještě před premiérou, takže by se telefon mohl dostat na trh. Původní termín byl stanoven na první červnový týden, údajně byl ale odsunutý na konec června. I u tento telefon ale bude zatížen nejistotami v budoucích updatech.

Nepřehlédněte – Kauza Huawei podrobně: jak se dotkne současných a budoucích zařízení?

Nejhůře je na tom nejvybavenější Honor 20 Pro, ten totiž zatím licenci na Android se službami Google nedostal, a pokud se situace nezmění, tak už ani nedostane. Huawei se patrně nebude moci spolehnout ani na 90denní částečný odklad sankcí, který se týká pouze údržby stávajících zařízení, nikoliv však k certifikování nových. Třetí nejlepší fotomobil podle DxOMark tak patrně nepřežije vlastní porod a bez Google certifikace/služeb bude mimo domovskou Čínu neprodejný.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

Tak se asi můžeme pomalu těšit na novou jedničku v podobě Xiaomi, protože k němu pravděpodobně utečou všichni zákazníci Huawei/Honor.

kajmik
Anonym
kajmik

Než je USA taky zakáže ;)

Ph
Anonym
Ph

A co keby zalozili novu znacku s podobnym logom a nazvom ? Napriklad Hwei

kllr007
Uživatel
kllr007

Tak nech ho dajú bez GAPPS ako telefón pre nadšencov iba s AOSP za najnižšiu možnú cenu. Svoju cieľovku by si našiel.

tomas
Anonym
tomas

Je zaujímavé prečo takýmto spôsobom ovplivnuju usa trh celosvetovo. Ked majú podozrenie zo spionaze, mali zakázať predaj výrobkov na svojom území. Toto by na medzinarodnom sude nemalo prejst ked nebola ani potvrdená špionáž. Nehovoriac o tom ze ked usa robilo špionáž,,snowden,, tak ziedne sankcie sa na usa neuvalovali ani v cine ani v europe, nikde na svete.

bkf1
Uživatel
bkf1

No „hujahejistům“ teď není zrovna hej ? A tuplem ne těm, co mají nějakou tu vlajku tj. telefon za 20 apod. No uvidíme, co se bude dít dál, každopádně ta několik let trvající celosvětová paranoia ohledně bezpečnosti už přestává být vtipná i pro mě…

Areon
Anonym
Areon

Na stávající vlajkové modely americké restrikce nemají vliv což potvrdil i google.
[odkaz]

lukass71
Uživatel
lukass71

Aktualizace.

Tedy
Uživatel
Tedy

Jo minimálně po dobu těch 3mesicu žádné updaty jak EMUI i když toho možná ano, tak nové verze androidu nebo bezpečnostní záplaty, co bude potom v tuhle chvíli nikdo kromě pár lidi ve vysoké politice neví.

uni
Uživatel
uni

Pokud rozumím, bezpečnostní aktualizace by měly být zajištěné. Tedy to minimum, co Huawei vůbec plánoval vydávat.