TOPlist

Něco za něco: Galaxy A8s dostane čtečku otisků v displeji, přijde ale o populární prvek

Samsung hodlá přinést do smartphonů střední třídy funkce, kterými se dosud mohly pyšnit pouze ty nejvybavenější modely. V příštím roce mají například telefony značky Samsung dostat poddisplejovou čtečku otisků prstů, přičemž těšit se mohou jak telefony Galaxy S10, tak i některé modely vyšší střední třídy Galaxy A.

Pro vlajkové modely ultrazvuková, pro střední třídu optická

Mezi čtečkami použitými v těchto řadách však bude poměrně podstatný rozdíl, rodina telefonů Galaxy S10 dostane čtečku ultrazvukovou, zatímco telefony Galaxy A budou mít pomalejší a méně přesný optický senzor. V prvním případě využije Samsung technologie společnosti Qualcomm, o výrobu čteček se postarají hned dvě firmy – GIS a O-film, výrobu optických čteček bude mít na starosti firma Aegis.

FCC odhaluje poměr stran displeje a umístění selfie kamerky

Jako první dostane optickou poddisplejovou čtečku Samsung Galaxy A8s, který bude představen už zanedlouho. Tento telefon bude mít ale i jiné zajímavosti; bude například vybaven displejem Infinity-O, což znamená, že do něj bude „vyvrtán“ kruhový otvor pro čočku selfie kamerky. Přední fotoaparát má být umístěn v levém horním rohu, což potvrzují nejen neoficiální rendery, ale i následující screenshot z certifikace FCC.

V něm je patrné, že levý horní roh zůstane v systému nevyužitý, právě kvůli selfie kameře. Ze screenshotu lze také vyčíst, že Galaxy A8s dostane displej s poměrem stran 18,5:9. Galaxy A8s má být také prvním Samsungem, který přijde o 3,5mm sluchátkový jack; náhradou bude pouze USB-C port, kterým se bude telefon zároveň dobíjet.Nepřehlédněte

Viceprezident mobilní divize Samsungu: čeká nás revoluce v designu smartphonů (rozhovor)

Kdy bude Galaxy A8s představen, zatím nevíme, stejně tak nevíme, zda se objeví i na našem trhu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku