Domů » Bleskovky » Nečekaný obrat: příští chytré hodinky od Samsungu bude pohánět WearOS

Nečekaný obrat: příští chytré hodinky od Samsungu bude pohánět WearOS

Samsung by měl i letos představit novou generaci chytrých hodinek Gear, které vyvíjí pod kódovým označením Galileo. Oproti předchozím modelům však má dojít k radikální změně – namísto očekávaného názvu Gear S4 se mají hodinky jmenovat Galaxy Watch, a na místo vlastního systému TizenOS údajně Samsung vsadí na WearOS od Google.

Samsung zkusil štěstí s hodinkovým systémem od Google naposledy před čtyřmi roky s modelem Gear Live, poté však své hodinky a náramky vybavoval Tizenem. O tom, že letos dojde ke změně, nejprve informoval leaker @universeice, nyní jeho zprávu potvrdil i známější @evleaks.

Drobná odbočka nebo konec Tizenu v hodinkách?

Zatím není jasné, zda Galaxy Watch budou jedinou výjimkou potvrzující pravidlo, nebo budou do rukou systému WearOS vkládány i budoucí nositelná zařízení s logem Samsung. Kromě ochranné známky Galaxy Watch si totiž nechal Samsung zaregistrovat i Galaxy Fit, takže bychom se mohli dočkat i náramku s WearOS.

Qualcomm chystá revoluční čip pro hodinky. Máme specifikace nových Snapdragonů

Galaxy Watch budou pravděpodobně představeny v druhé polovině letošního roku, a patrně je bude pohánět zbrusu nový hodinkový čipset od Qualcommu. Letošní podzim by tak mohl patřit zcela nové generaci chytrých hodinek, proslýchá se, že své první modely chystá i Google.

Letos se dočkáme prvních hodinek Google Pixel. Dorazit mají hned tři modely

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments