Domů » Bleskovky » Náplast za Note7? Samsung za měsíc představí (ne)prémiový Galaxy C9

Náplast za Note7? Samsung za měsíc představí (ne)prémiový Galaxy C9

Samsung aktuálně neprochází příliš šťastným obdobím. Peripetie s vybuchujícím Galaxy Note7 je pro jihokorejskou společnost velkým problémem. Logickým řešením se jeví přesunutí pozornosti k novému modelu. Samsung Galaxy S8 je ovšem stále v nedohlednu (s premiérou se počítá až na konci února na MWC 2017 v Barcelině), a proto bude muset roli spásné lodi obsadit smartphone s kódovým označením SM-C9000.

samsung-galaxy-c9

S nejvyšší pravděpodobností půjde o Galaxy C9, na který výrobce ve své domovině vypustil teaser s přídomkem „The next big thing is coming„. Ačkoli propagační materiál přímo neodkazuje na Galaxy C9, je to jediný smartphone, který má svolení ke komerčnímu prodeji od amerického telekomunikačního úřadu FCC.

Z pohledu hardwarové výbavy půjde o model zařazený na vrchol střední třídy. Převážnou část čelní plochy zaujme 6“ displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Výsadní místo na základní desce obsadí čipset Snapdragon 625, který doprovodí 6 GB operační paměti a 64GB interní úložiště. Fotografické choutky bude možné ukájet prostřednictvím 16Mpx fotoaparátu a čelní kamerky s totožným snímačem. Zbytek známých parametrů tvoří akumulátor s kapacitou 4000 mAh a kovová konstrukce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

  1. By me zajimalo zda tento model bude mit taky nejakou „Killer feature“ podobne jako Note 7

  2. Jenže co třeba já vim, jak céčka se v Evropě vůbec neprodávaj, takže to asi nebude náplast, spíš plánovaný vydání smartphone.

  3. To bude zas bomba

  4. „The next big bang is coming“, ne vážně, kdo tohle koupí? Samsung musí aspoň naoko přispěchat s tím, že našel důvod, proč to bouchalo, omluvit se a slíbit, že se v příštích telefonech tomuto problému vyhnout. A doufat, že to nezačne zase bouchat…

  5. C9? Neni to spis C4? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).