Domů » Bleskovky » Nádherná podívaná: prohlédněte si přes dva tisíce dechberoucích fotek na Google Earth View

Nádherná podívaná: prohlédněte si přes dva tisíce dechberoucích fotek na Google Earth View

Earth View je kolekce dechberoucích přírodních scenérií, s nimiž se můžete setkat v aplikaci Google Earth. Jedná se o screenshoty, které pořídili lidé brouzdající po virtuální zeměkouli. Společnost Google se před nedávnem rozhodla, že sbírku rozšíří více než tisíc úchvatných fotografií ve vysokém rozlišení.

google earth view wallpapers

Google využívá tapety z Earth View v režimu Ambient na neaktivních monitorech, které jsou připojené ke Chromecastu, na televizích s Androidem, chytrých foto rámečcích či v aplikaci Wallpaper na zařízeních s operačním systém Android. Nová aktualizace přináší více než tisíc nových obrázků z míst po celém světě – například Spojených států, Venezuely, Austrálie, Antarktidy či Saudské Arábie.

Dechberoucí tapety ve 4K rozlišení

Nové snímky jsou samozřejmě optimalizovány pro dnešní obrazovky s vysokým rozlišením, takže jim nechybí jasnější barvy, vysoká ostrost, a především 4K rozlišení. Fotografie si můžete prohlédnout také v online galerii, která nově obsahuje mapu světa s barevnými tečkami. Díky tomu získáte přehled, odkud jednotlivé satelitní fotografie pocházejí.

Google navázal spolupráci se společností Ubilabs. Výsledkem jejich snažení jsou nástroje, které umožnily efektivně protřídit 36 milionů čtverečních mil satelitních snímků, aniž došlo ke ztrátě jemného ovládání kamery. Díky kombinaci těchto faktorů se podařilo pořídit opravdu povedené snímky.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).