Domů » Bleskovky » Google Mapy mají inovovaný vzhled, hezčí ikonu a nové funkce

Google Mapy mají inovovaný vzhled, hezčí ikonu a nové funkce

Je to neuvěřitelné, ale mapy od Google už jsou s námi 15 let. Spuštěné byly v únoru roku 2005, tedy ještě před představením prvního iPhonu nebo telefonů s Androidem. Velkému rozvoji a rozmachu Google map ale nejvíce napomohly právě chytré telefony, které mimo jiné i díky této aplikaci nakonec převzaly funkci jednoúčelových automobilových navigací. Google mapy k oslavám svého výročí připravily několik novinek, které uživatele potěší.

maps

Nová ikona, nový vzhled

První viditelná novinka se odehraje hned na vaší domovské obrazovce, Mapy dostaly novou ikonku, přičemž její evoluci Google shrnul tímto videem.

Google Maps Icon Evolution

Lehce se promění i design samotné aplikace, byť zatím stále máme ten starý. Zmizet má hamburger tlačítko, namísto toho bude spodní řádek s ikonami rozšířený o další dvě na celkem pět:

  • Prozkoumat – zde najdete nová místa založená na osobním doporučení, např. restaurace, památky apod.
  • Dojíždění – odsud si můžete rychle naplánovat cestu, např. domů, a to na základě aktuální dopravní situace
  • Uloženo – na tomto místě bude shromážděn veškerý uložený obsah (místa, rezervace, plány)
  • Přispět – z tohoto odkazu lze rychle přidávat recenze, doplňovat chybějící informace (např. otvírací dobu) apod.
  • Aktualizace – poslední panel má být zdrojem trendových míst v okolí

Vylepšena bude i funkce dopravy, která má více zohledňovat aspekty cestování veřejnou dopravou. Aplikace vám rovněž nově řekne, jaké vás po cestě pravděpodobně zastihne počasí, abyste tomu přizpůsobili ošacení. Osoby s omezenou pohyblivostí ocení funkci, které linky nabízí bezbariérový přístup či jinou pomoc. V některých zemích budou mapy schopné u dopravních prostředků informovat, zda je přítomen ženský oddíl nebo zda jsou prostory tranzitního systému hlídány osobně či kamerami.

Google také plánuje v příštích měsících rozšiřovat funkce Live View, tedy rozšířené reality. V souvislosti s novinkami v mapové aplikaci si Google připravil i drobný dárek pro Čechy, a to kompletně nasnímané Národní muzeum v Praze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments