TOPlist

Nad TikTokem se stahují mračna. K dalšímu zákazu přistoupilo město New York

Aplikace TikTok dostala zákaz
  • New York oficiálně zavedl zákaz aplikace TikTok pro zaměstnance města
  • Přidal se tak k dalším americkým státům, nyní jich je dohromady už 34
  • Extrémní výjimkou je stát Montana, který zakázal TikTok i běžným občanům

TikTok má na území Spojených států amerických další problém. Radnice města New York rozhodla o tom, že TikTok musí zmizet ze všech pracovních telefonů a počítačů používaných zaměstnanci města. Zákaz byl oznámen včera ve večerních hodinách a podle tiskového oddělení radnice platí okamžitě.

New York už také bez TikToku

Podle oficiálního prohlášení Kybernetická rada města New York informovala o tom, že „TikTok může představovat bezpečnostní hrozbu pro technickou infrastrukturu města“. Tímto varováním se tak rozhodli představitelé New Yorku řídit a okamžitě zavedli plošný zákaz na pracovních zařízeních všech zaměstnanců města.

„Sociální média sice skvěle propojují Newyorčany mezi sebou a s městem, ale musíme se vždy ujistit, že tyto platformy používáme bezpečným způsobem. Kybernetická rada New Yorku pravidelně zkoumá a rozvíjí proaktivní opatření, aby byla data Newyorčanů v bezpečí,“ uvedlo pro The Verge tiskové oddělení městské radnice.Aplikace TikTok na telefonuNepřehlédněte

TikTok zásadně mění své fungování. Jak se změny dotknou běžných uživatelů?

Nejde o první takový případ. Již 34 z celkových 50 států USA zavedlo obdobný zákaz TikToku na telefonech státních zaměstnanců, úředníků a podobně. V těchto státech také platí zákaz přístupu na webové stránky TikToku z veřejných sítí v knihovnách, na univerzitách apod.

V únoru letošního roku se k podobnému nařízení rozhoupala také Evropská komise a Evropská rada, obě instituce zakázaly TikTok na telefonech zaměstnanců a doporučily učinit podobný krok vládám členských států. České vládě zákaz doporučil tuzemský Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Jedinými státy, které zakázaly TikTok i pro běžné osobní použití, jsou asijské nedemokratické republiky Afghánistán, Arménie a Ázerbájdžán, dále Indie, Írán, Venezuela, Kuba, Severní Korea (KLDR) a Rusko. Výjimkou v západním světě je americký stát Montana. V Evropě zatím žádný stát k takto přísnému opatření kvůli TikToku nesáhl.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku