Nabíjení Galaxy S22+ a S22 Ultra: rozdíl mezi 25 a 45W nepoznáte

900 450 Samsung Galaxy S22 family

Co se rychlosti nabíjení týče, smartphony od Samsungu v současnosti zaostávají za čínskou konkurencí. Zatímco Xiaomi nebo Oppo vám nabídnou nabíjení výkonem až 100 wattů, Samsung letos u svých vlajkových lodí povýšil z 25 na 45 wattů. Což o to, na papíře se jedná o hezký skok, ale realita je bohužel jiná.Samsung Galaxy S22 Ultra recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra: to nejlepší z obou světů

Mezi 25 a 45 W není u Samsungu žádný rozdíl

Redaktoři serveru GSMArena vyzkoušeli nabíjení nových vlajkových Samsungů řady Galaxy S22 a nestačili se divit. Jelikož v balení s telefony nejsou nabíječky, obstarali si redaktoři originální adaptéry s výkonem 25 a 45 wattů a provedli porovnání. Jaký je výsledek?

Z testu vyplývá, že je v podstatě jedno, jakou nabíječku použijete. Pokud se například podíváme na model Galaxy S22+, plné dobití 25W nabíječkou trvalo hodinu a dvě minuty, zatímco 45W nabíječkou hodinu a jednu minutu.

full

Zvýšený výkon není poznat ani na počátku nabíjení. Za půl hodiny se telefon nabil 25W nabíječkou do 62 procent, 45W nabíječkou do 64 procent.

30

GSMArena provedla stejný test i se smartphonem Galaxy S22 Ultra, u nějž navíc ještě vyzkoušela neoriginální Power Delivery adaptér s výkonem 65 wattů. I v tomto případě ovšem byly rozdíly mizivé.

Pokud si plánujete některý z těchto telefonů zakoupit, je tedy pravděpodobně zbytečné investovat do 45W nabíječky, když 25W poskytne za méně peněz prakticky stejnou službu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku