Domů » Články » MS v hokeji 2018: jak jej sledovat online na mobilu?

MS v hokeji 2018: jak jej sledovat online na mobilu?

Jedno z nejvíce vlasteneckých období letošního roku je za dveřmi. Už v pátek 4. května začíná v dánských městech Kodani a Herningu jedna z nejsledovanějších sportovních akcí roku – Mistrovství světa v ledním hokeji. Ne každý ale má čas sedět před televizí doma či v hospodě, zároveň ale nechce přijít o nejžhavější novinky z šampionátu. S tím mohou pomoci chytré telefony. Co si stáhnout do telefonu, aby vám nic neuniklo?

Oficiální aplikace MS v hokeji 2018

K žádnému hokejovému svátku nesmí chybět ani oficiální aplikace přímo od IIHF, jejíž vývoj sponzoruje už několik let tuzemská automobilka Škoda. Aplikace nabídne přehled všech zápasů, statistiky, upozornění a nebo také soutěže. Potěší rovněž dostupnost češtiny. Bonusem je také widget na domovskou obrazovku v případě Androidu.

2019 IIHF powered by ŠKODA
2019 IIHF powered by ŠKODA
Autor: IIHF
Cena: zdarma

Oficiální aplikace se hodí pro případ, kdy nechcete plýtvat daty nebo si nemůžete zapnout živý přenos. Ačkoli se aplikace už několikátým rokem snaží přinést co možná nejlepší statistiky a přehledy zápasů, má jednu podstatnou nevýhodu – po skončení šampionátu je vám k ničemu.

IPTV

Pokud využíváte služeb některé z IPTV (v redakci jsme testovali například Kuki ,T-Mobile TV či O2TV), pak můžete online vysílání (většinou i zpětně) sledovat i takto. Větší poskytovatelé IPTV nabízejí i vlastní mobilní aplikaci a ve výsledku se tak jedná o jedno z nejpohodlnějších řešení pro sledování televize na smartphonu.

Živý přenos na České televizi

Jako je už dobrou tradicí, zápasy z mistrovství světa pokrývá naše veřejnoprávní televize. Ta na svém kanálu ČT Sport pokrývá nejen živé přenosy, ale nabídne také záznamy, analýzy nebo reportáže. Pokud nesedíte před televizí, je postačující alternativou mobilní aplikace.

ČT sport
Cena: zdarma
‎ČT sport
‎ČT sport
Cena: zdarma

Ta by sice zasloužila vylepšit, především po grafické stránce, nicméně pokud jste na cestách nebo mimo kabelové či satelitní připojení, poslouží více než dostatečně. Její výhodou je dostupnost na široké škále platforem a také prostý fakt, že je zdarma.

Statistiky, statistiky, statistiky

Aplikace 2018 IIHF powered by ŠKODA poslouží především nenáročným uživatelům, pro pravé sportovní fandy je tady Livesport. Ten nabídne detailní přehledy všech zápasů, tabulky, grafy a také kompletní statistiky, které uspokojí nejen fanoušky ledního hokeje, ale také sázkaře, či fanoušky všech jiných sportů.

Livesport
Livesport
Cena: zdarma

K aplikaci je také navázána webová stránka, takže nejste omezeni pouze mobilní platformou. Výhodou je velká rychlost zobrazovaných výsledků, které se od reality odchylují pouze v řádech sekund. Další předností je i fakt, že vám aplikace vydrží na delší čas, pokud jste více než příležitostní fanoušci. Jako alternativa k Livesport (ve slovenské verzi Flashscore) poslouží dobře také Sofascore.

‎Live score | SofaScore
‎Live score | SofaScore
Autor: SofaScore
Cena: zdarma+

Tento výčet aplikací vám snad zpříjemní sledování letošního mistrovství světa v ledním hokeji, či vám ho zpřístupní, pakliže nebudete sedět u obrazovky. Na závěr nezbývá než doufat, že si naši hokejisté odvezou z Dánska nějaký cenný kov.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. to vysielanie televizíí je na hlavu , hlavne cez internet, po hláške ste mimo uzemia Cz alebo Sk , ved ked chcem pozerať telku cez internet tak je to väčšinou mimo republiky, doma si to pustím hoc kde

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).