Motorola Razr 3 na krátkém videu. Véčko přijde o ikonickou bradičku

Motorola Razr 5G 001

Motorola zanedlouho představí třetí generaci svého novodobého ohebného smartphonu Razr. Od odhalení předchůdce uběhly bezmála dva roky a tato pauza bude na chystané novince jasně viditelná – dostane výrazně lepší hardwarovou výbavu, s níž se přiblíží vlajkovým modelům, a navíc dojde k radikální proměně designu.

Jak ukazuje nové video, které zveřejnil @evleaks, Motorola Razr 3 přijde o ikonickou bradičku, kterou předchozí dvě generace zdědily po původním véčku z roku 2005. I když tímto telefon přijde o jasné poznávací znamení, jedná se o krok kupředu – čím méně bradičky, tím více displeje. V otevřeném stavu bude nový Razr připomínat konkurenční Samsung Galaxy Z Flip, a to i díky výřezu pro selfie kamerku nahoře uprostřed. Z videa se také zdá, že Motorola zvládla vnitřní displej perfektně „vyžehlit“, neboť na něm nejsou v místě ohybu patrné žádné deformace.

Na vnější straně došlo k rozmnožení fotoaparátů – namísto jedné čočky jsou zde hned dvě, pravděpodobně pro běžné a širokoúhlé snímky. Telefon se také bude pyšnit rozměrným vnějším displejem, na kterém půjde vyřídit značná část agendy, aniž by bylo nutné jej neustále rozevírat. Čtečka otisků prstů zůstane na pravém boku, což je u tohoto typu zařízení nejvhodnější – telefon tak odemknete už v procesu otvírání.Snapdragon 8 Gen 1Nepřehlédněte

Snapdragon 8+ Gen 1: kdo použije nejvýkonnější čipset od Qualcommu jako první?

Motorolu Razr 3 má pohánět zbrusu nový vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, o vysoký výkon tak nebude nouze. Snad se výrobci podaří zajistit i odpovídající výdrž na baterii, což je oblast, kde véčkové telefony zatím příliš neexcelují. Datum odhalení v tuto chvíli neznáme, ovšem s rostoucím počtem úniků jej odhadujeme v horizontu příštích týdnů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku