Snapdragon 8+ Gen 1: kdo použije nejvýkonnější čipset od Qualcommu jako první?

Snapdragon 8 Gen 1

Společnost Qualcomm na konci minulého týdne oznámila příchod svého dosud nejvýkonnějšího mobilního čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1. Krátce po jeho oznámení se objevily upoutávky na první smartphony, které budou tento výkvět nejmodernějších technologií pohánět. Kde se s ním setkáme nejdříve?Snapdragon 8 Gen 1Nepřehlédněte

Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1: vlajkový čipset je ještě výkonnější

Asus, Realme a Motorola

Použití Snapdragonu 8+ Gen 1 potvrdilo celkem 16 výrobců, ovšem zatím pouze tři začali lákat na konkrétní smartphony. Mezi nimi nechybí společnost Asus, která nový Snapdragon nasadí do svého příštího herního telefonu z rodiny ROG.

Snapdragon 8+ Gen 1 rovněž uvidíme ve smartphonu Realme GT 2 Master Explorer Edition. Ten bude nejprve představen v Číně a zda se dostane na globální trh, to je v tuto chvíli nejisté – minulá generace se Snapdragonem 870 se například za hranice Číny nedostala.

Snapdragon 8+ Gen 1 také uvidíme v ohebném smartphonu Motorola Razr 3. Bude se jednat o významný skok oproti minulým dvěma generacím, které výkonem patřily do střední třídy. Příští Razr totiž naopak bude patřit mezi nejvýkonnější telefony letošního roku.

Razr

Po novém Snapdragonu by měl sáhnout i Samsung u příštích „skládaček“, avšak Korejci jeho nasazení zatím oficiálně nepotvrdili, dokonce se nenachází ani v oficiálním seznamu výrobců, kteří jej použijí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku