Domů » Bleskovky » Motorola One Power bude kopie iPhone X od Lenova. Známe její parametry (oživeno)

Motorola One Power bude kopie iPhone X od Lenova. Známe její parametry (oživeno)

iPhone X má být ukázkou toho, jak mají jablečné telefony vypadat v následujících deseti letech. Přestože Apple použil kontroverzní výřez displeje jako jedinou možnou cestu, jak dostat True Depth kamerku do zařízení se symetrickými rámečky okolo displeje, konkurence se velmi rychle inspirovala a chrlí jeden telefon s výřezem za druhým. Pozadu nezůstane ani Lenovo.

 

Motorola One Power má být odpověď na iPhone X s Androidem One

Jeho připravovaný smartphone Motorola One Power, který jsme si v týdnu ukázali na renderu, nyní poprvé pózuje na živo. Výřez v displeji je široký zhruba stejně jako i iPhone X, přesto pochybujeme, že v něm budou uschovány sofistikovanější technologie než reproduktor, standardní senzory, a selfie kamerka.

O symetrických rámečcích bohužel nemůže být řeč, i One Power bude mít pod displejem širší bradičku, kterou zatím dokázal eliminovat pouze Apple. O inspiraci Applem svědčí i fakt, že zatímco všechny Motoroly mají hlavní fotoaparát umístěný v rozměrném kruhovém fotomodulu, One Power jej bude mít v levém horním rohu.

Výbava střední třídy

Konečně se nám dostaly do rukou informace o výbavě telefonu. Pohánět jej má čipset Qualcomm Snapdragon 636 a 6 GB RAM, pro ukládání souborů má sloužit 64GB paměť. Úhlopříčku displeje neznáme, víme však, že bude mít rozlišení Full HD+. Známe i rozlišení fotoaparátů; na zádech bude duální fotoaparát tvořený 16Mpx snímačem a optikou se světelností f/1.8, sekundární kamerka bude mít rozlišení 5 Mpx a světelnost f/2.0. Poslední do party bude 16MPx selfie fotoaparát se světelností objektivu f/1.9.

Telefon dostane baterii s kapacitou 3 780 mAh a poběží na něm čistý Android 8.0 Oreo z programu Android One.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. dole ram jako blazena pritom nador v displeji? hnus velebnosti..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).