Sledujte nás na YouTube

Moto Z3 Play na novém snímku: stejné tvary, větší displej

První várku letošních Motorol máme za sebou, v minulém týdnu Lenovo představilo celkem šest novinek z řad Moto G a Moto E. Nejočekávanější jsou ale pochopitelně vlajkové modely z řady Moto Z, které stejně jako v předchozích letech nabídnou možnost připojit na záda moduly Moto Mods. Zřejmě jako loni má letos dorazit standardní vlajková loď a odlehčený model Moto Z3 Play, na jehož render se právě nyní můžete podívat.

Lenovo se příslušenstvím Moto Mods zavřelo do pasti, neboť kvůli zpětné kompatibilitě musí mít každá nová generace Moto Z stejné rozměry. Díky ztenčení rámečků okolo displeje si však čínský výrobce letos dovolí osadit na telefon větší displej s úhlopříčkou 6 palců a poměrem stran 18:9. Kvůli takto protáhlému displeji bude na bradě chybět čtečka otisků prstů, a jelikož nemůže být kvůli krytům ani na zádech, vypůjčí si Moto Z3 Play řešení od Sony – umístí čtečku do zamykacího tlačítka na straně.

Modulární střední třída

Pokud se potvrdí předchozí spekulace, dostane Moto Z3 Play do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB RAM, 64GB paměť, 5Mpx kamerku vpředu a duální fotopaparát tvořený kombinací senzorů s rozlišením 12 a 8 Mpx vzadu. Co se týče materiálu zad, nejspíše dojde k výměně kovu za sklo. Bohužel drobným zklamáním bude odstranění 3,5mm jacku na sluchátka; přítomen bude jen USB-C konektor sloužící k dobíjení 3 000mAh baterie.

Kdy bude smartphone Moto Z3 představen, bohužel zatím nevíme, nepochybně však na něm poběží Android 8.0 Oreo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *